Valimiskulude aruande esitamise tähtaeg on neljapäeval

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
SDE valimisplakat. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Neljapäev, 16. november on tähtaeg, millal erakonnad, valimisliidud ja üksikkandidaadid peavad erakondade rahastamise järelevalve komisjonile (ERJK) valimiskampaania aruande.

Valimiskampaania lubatud rahastamise allikaks on füüsiliste isikute annetused, üksikkandidaadi puhul ka tema isiklik vara, selgitab ERJK oma veebilehel avaldatud juhendis. "Aruandes kajastatakse kõik kulud arvete kaupa
ning arved omakorda tasutud ja tasumata lõikes. Kulude tasumiseks kasutatud vahendite osas märgitakse annetuse puhul annetaja nimi."

Teisipäeva pärastlõunaks oli esitatud 54 aruannet, kuid ID-kaardiga seotud probleemide tõttu prognoosib komisjon, et paljud aruanded ei pruugi tähtajaks laekuda.

Aruande esitamiseks peab nimelt aruandekeskkonda esmalt ID-kaardi abil sisse logima aruandekohuslase õigustatud isik. Erakonna puhul juhatuse liige, valimisliidu puhul seltsingulepinguga määratud juhtima õigustatud isik, üksikkandidaadi puhul tema ise.

Erakond kajastab valimiskampaania aruandes vaid erakonna nimekirjas kandideerinud isikute kulud ja nende tasumiseks kasutatud vahendite päritolu. Erakonnad peavad komisjonile oma laekumised deklareerima regulaarselt igas kvartalis.

ERJK arutab aruandeid oma 23. novembril toimuval koosolekul. Erakondadest on laekunud vaid roheliste aruanne, nad deklareerisid oma valimiskampaania maksumuseks 191 eurot, mis enamasti kulus sotsiaalmeedia tasulistele postitustele.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: