New Yorgi metroo muutis teadaanded sooneutraalseks

New Yorki metroos kõlavad nüüdsest sooneutraalsed teadaanded.
New Yorki metroos kõlavad nüüdsest sooneutraalsed teadaanded. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Kui siiani kõnetasid New Yorgi metroo kõlaritest kostnud teadaanded daame ja härrasid, siis nüüdsest pöördutakse sooneutraalselt reisijate või sõitjate poole.

Uued teadaanded on metrookäitaja Metropolitani katse parandada kommunikatsiooni reisijatega olukordades, kus metroorongid hilinevad, on rikkis või sõidavad relssidelt maha, vahendab AP.

Muuhulgas sisaldasid teated ka ebatäpsusi, näiteks ei täpsustanud teadaanne, kas ajutine viivitus kestab kaks või 20 minutit.

Seetõttu töötas ettevõte välja uued, täpsemad teadaanded, mis asendavad seniseid, pea 30 aastat kasutusel olnud teadaandeid, millest metrootöötajad juhinduma peavad.

Teadaannete manuaali esimene osa sisaldab juhendeid reisijate tervitamiseks. Selles osas on "daamid ja härrad" asendatud sooneutraalsete fraasidega, võttes eeskuju Londoni metroost, kes tegi sama muudatuse juba tänavu suvel.

Viivituste kirjeldusel on aga eesmärk anda võimalikult täpset infot võimalikult lihtsas keelekasutuses, kedagi välja jätmata.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: