Kohtla-Järve lammutab lastele ohtlikud mänguväljakud ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Kahes Kohtla-Järve linnaosas on enamik laste mänguväljakuid lastele ohtlikud ja need tuleb lammutada.

Linnavalitsus ei ole veel jõudnud üksmeelele, kas teha nende asemel üks suur mänguväljak või mitu väikest, vahendasid ERR-i raadiouudised.

Kohtla-Järve Ahtme ja Järve linnaosas tehtud auditi tulemusena selgus, et seal asuvatest 73 mänguväljakust ligi 60 on armetus seisukorras.
Mitmetel neist on mänginud eelmise riigikorra ajal praeguste laste vanaisad-vanaemad.

"Kui sotsiaalmeedias nõutakse juba enne aastavahetust lammutamisele minevate mänguväljakute taastamist, siis linnavalitsuse plaan on keskenduda suurte väljakute rajamisele," ütles Kohtla-Järve abilinnapea Deniss Veršinin.

Nii on Järve linnaossa planeeritud ligi 10 000 ruutmeetril ehk ligi poolteisel jalgpalliväljaku suurusel alal paiknev mängulinnak, mis loodeti valmis teha vähem kui 400 000 euroga.

Kahele esimesele hankele esitatud pakkumised olid aga märksa suuremad ja nii on uue aasta eelarves sellega arvestatud. Linnaelanike survel võeti siiski kaaluda, kas teha linnaossa ühe suure väljaku asemel kolm-neli väikest.

Ühe Kohtla-Järvele eraalgatuslikult paigaldatud mänguväljaku heakorra oma hingeasjaks võtnud Mihhail Bogrõi arvates võiks linnaosades olla väljakuid mitu, kuid eelkõige peab linnakodanikes tekkima soov neid hoida.

"Kui me ise ei hakka nende korrasolu jälgima, siis jätkatakse väljakute lammutamist. Ja ükski linnavalitsus ei suuda midagi teha. Iga liivakasti juurde valve panemine ei ole reaalne," märkis ta.

Toimetaja: Marek KuulHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: