Galerii: Metsakalmistul avati hauamärk üheksale kadunud riigivanemale ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Teisipäeval avas president Kersti Kaljulaid Metsakalmistul kenotaafi üheksale Eesti Vabariigi riigivanemale, kelle puhkepaik on praeguseni teadmata.

President Konstantin Pätsi rahula kõrvale rajatud kenotaafi ehk hauatähise saavad Friedrich Karl Akel, Ado Birk, Kaarel Eenpalu, Jüri Jaakson, Juhan Kukk, Heinrich Mark, Ants Piip, Jaan Teemant ja Jaan Tõnisson. 

Hauatähise pühitsesid EELK peapiiskop emeeritus, Eesti Kirikute Nõukogu esimees Andres Põder ja Eesti Apostlik-Õigeusu Kiriku ülempreester Aleksander Sarapik. Sõna võtsid Vabariigi President Kersti Kaljulaid ja MTÜ Konstantin Pätsi muuseumi esimees Trivimi Velliste.

Mälestusmärk on rajatud 2013. aasta kavandivõistluse võidutööjärgi, mis kujutab endast pikka keskelt murdunud lainet. Töö autorid on KUU arhitektuuribüroo arhitektid Joel Kopli, Koit Ojaliiv, Juhan Rohtla ja Eik Hermann. Kenotaaf valmistati ja paigaldati Risto Tali (Eesti Kunstiakadeemia) ja Rait Siska ning Ivo Tšetõrkini teostuses (MTÜ Porta Longi Montis).

Ettevõtmise algatas ja korraldas MTÜ Konstantin Pätsi Muuseum Riigikantselei ja paljude annetajate toel.

28. novembril möödub sada aastat Eesti Maanõukogu otsusest tunnistada end kõrgeima võimu kandjaks Eestis, mis pani aluse vabariigi väljakuulutamisele. Eesti riikliku enesemääramise 100. aastapäeva tähistamiseks heisataks 28. novembril lipud ja toimub mitmeid üritusi.

Toimetaja: Allan Rajavee

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: