Võru sai koolitüdruku unenäost ajendatult endale liikuva helkuripuu ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Seitsmeaastane Emily nägi koolitöö raames tehtud vaatluse järel unes, et puude otsas kasvavad helkurid, mida kõik inimesed saavad endale vajadusel võtta. Tema unenägu läkski täide.

Võru Kreutzwaldi kooli esimese klassi lapsed lugesid reedel helkuripuule luuletust. Helkuripuu idee tuli nende enda klassiõelt pärast liiklustunnis antud ülesannet, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma käisin õhtul emmega autoga sõitma ja siis me lugesime ja ainult 24-st neljal oli helkurid," rääkis helkuripuu idee autor Emily Ethel Meldre.

Selline tulemus pani tüdruku tõsist muret tundma, lausa nii, et ta nägi unes helkuripuud, kus küljes kasvasid helkurid.

"Et inimesed saaksid võtta sealt helkureid ja et nad saaksid aru, et peab helkureid kandma," kirjeldas ta.

Unenäost ajendatult joonistas ta ema abiga nii politseile kui ka linnapeale kaardid, kus rääkis oma mõttest. Viimased haarasidki ideest kinni.

"Oli väga tore seda kaarti saada ja nagu näete, oleme teinud Võru linna väga uhke helkuripuu," rääkis Kagu politseijaoskonna piirkonnapolitseinik Elar Sarik.

Helkuripuu hakkab rändama mööda Võru linna kohtadesse, kus inimesed enim käivad. Kõik, kes tahavad või vajavad, võivad helkuripuule helkuri külge riputada või endale sealt hoopis ühe võtta.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: