Kaitsevägi kutsub 669 reservväelast õppekogunemisele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1512547380000 | amCalendar}}
Foto: Sander Ilvest

Kaitsevägi kutsub sel nädalal lisaõppekogunemisele Okas 1. jalaväebrigaadi 13. jalaväepataljoni reservväelased, kokku 669 reservväelast. Kolonel Veiko-Vello Palmi kinnitusel ei ole õppus reaktsioon konkreetsele julgeolekuohule.

Kõigil nimetatud üksuste reservväelastel kästakse ilmuda mitte hiljem kui 7. detsembril kell 9 kaitseväe Jõhvi linnakusse.

Õppekogunemise kutsed saadetakse reservväelastele SMS-i ja e-maili teel ning meedia vahendusel, lisaõppekogunemist puudutav informatsioon avaldatakse ka kaitseväe koduleheküljel www.mil.ee.

Reservis olevad inimesed saavad kontrollida, kas nemad on lisaõppekogunemisele kutsutute seas, riigiportaali www.eesti.ee riigikaitse rubriigis kaitseväekohustuslaste registrist.

Õppusele kutsutud reservväelased saavad lisainfot telefonil +372 717 8050 ja e-maili 1jvbr.reserv@mil.ee kaudu.

Vastavalt riigikaitseseadusele võib valitsus kokku kutsuda lisaõppekogunemise, mis võimaldab erinevalt tavalisest õppekogunemisest harjutada ja kontrollida kaitseväe reservüksuste lahinguvalmiduse saavutamist kiirendatud korras, ilma 120 päevase ette teatamiseta.

Samuti annab lisaõppekogunemise korraldamine võimaluse harjutada sõjalise valmisoleku otsustusprotsessi valitsuse tasemel. Üksuste erakorralist kontrolli praktiseeritakse ka teistes riikides. Lisaõppekogunemisega seotud kulu kantakse kaitseministeeriumi valitsemisala eelarvest.

Veiko-Vello Palm: õppus ei ole reaktsioon konkreetsele julgeolekuohule

1. jalaväebrigaadi ülem kolonel Veiko-Vello Palm ütles kolmapäeval, et 6.-10. detsembrini toimuv lisaõppekogunemine ei ole reaktsioon mingile konkreetsele julgeolekuolukorra halvenemisele maailmas.

"Pigem on see tingitud üldisest paari viimase aasta jooksul toimunud olukorra kehvenemisesst," tõdes ta.

Palmi sõnul on õppuse eesmärk kontrollida, kas meie sõjavägi ikka toimib, kas meie plaanid ja süsteemid toimivad ning avaldas lootust, et õppekogunemisele kutsutud ka suuremas osas kohale tulevad.

"Loodan, et jõuame sellele arvule 669 väga lähedale. Eesmärk on tõestada selle üksuse lahinguvõimelisust ja me oleme kindlad, et saame sellega hakkama," märkis Palm.

Palmi sõnul saavad reservväelased õppusel üksikmehe ja üksuse tasemel väljaõppe. "Antakse kätte kaitseväe varustus, liigutakse väljaõppe alale, toimub relvade sisselaksmine ning vana õpitu meelde tuletamine. Paari päevaga väga keerulisi manöövreid teha ei jõuagi," ütles Palm.

Terras: 15 reservväelast on juba kohale tulnud

Kaitseväe juhataja kindral Riho Terrase andmeil oli neljapäeva hommikul Jõhvis algavale välkõppusele Okas kolmapäeva õhtuks kohale saabunud juba 15 meest.

"Kohal on praegu 15 inimest," ütles Terras kolmapäeval "Aktuaalsele kaamerale".

Terras selgitas, et kuna seaduse kohaselt teatati reservõppekogunemise täpne kellaaeg, siis inimesed arvestavad sellega, ega kiirusta enne hommiku kella üheksat Jõhvisse.

Õhtuks oli tulnud ka sadu järelepäringuid kutsutute poolt e-maili või telefoni teel, lisas Teraas.

Kindral märkis, et nii lühikese etteteatamise ajaga ja nii mahukat välkõppust pole ka naaberriikides tehtud ning selle tulemused peaksid selguma pühapäeva õhtuks, mis on määratud õppuse lõpptähtajaks.

Valitsus otsustas oma kolmapäevasel erakorralisel istungil kuulutada välja korraline lisaõppekogunemine 669 reservväelasele. Terras tunnistas ERR-ile, et ka tema ei teadnud õppuse väljakuulutamisest.

Toimetaja: Marek Kuul

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: