Video ja fotod: Õppusel Okas algas relva- ja taktikaõpe ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Reede hommikul alustasid õppekogunemisele Okas kutsutud reservväelased Sirgala harjutusalal relva- ja taktikaõpet.

Lisaks käsirelvade sisselaskmisele harjutasid reservväelased jao kiirrünnakut. Pioneerid, tankitõrjujad ja miinipildurid alustasid erialarelvade kordusõpet, et valmistuda laupäeval Sirgala harjutusalal peetavateks suurekaliibriliste relvade lahinglaskmiseks.

Õppus Okas kestab pühapäevani, mil Jõhvi linnakusse kutsutud 13. jalaväepataljoni enam kui 500 reservväelast annavad tagasi oma varustuse ja relvad ning suunduvad tagasi koju.

Lisaõppekogunemisest Okas võtavad osa ka 1. jalaväebrigaadi Scoutspataljon ja NATO Eestis paiknev lahingugrupp.

Okase eesmärk on kontrollida riigikaitse käsuahela toimimist valitsuse otsuste langetamisest kuni kiirreageerimisstruktuuri reservväelase kogunemiseni.

Lisaõppekogunemine toimub teist aastat järjest - esimene toimus eelmise aasta 2. detsembrist 5. detsembrini, mil teenistusse kutsuti üle 300 reservväelase ja kaitseliitlase Põhja- ning Lõuna-Eestis.

Valitsuse 6. detsembri otsusega kutsuti lisaõppekogunemise Okas raames 10. detsembrini teenistusse 669 1. jalaväebrigaadi 13. jalaväepataljoni reservväelast.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: