Europarlament ei toetanud fosfaatide keelamist kebabi lihas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kebabi liha.
Kebabi liha. Autor/allikas: Osman Orsal/Reuters/Scanpix

Resolutsioon, millega sooviti blokeerida Euroopa Komisjoni ettepanek fosfaatide lubamiseks kebabi lihas, ei saavutanud Euroopa Parlamendis vastuvõtmiseks vajalikku absoluutset häälteenamust.

Euroopa Komisjon võib nüüd anda loa fosforhappe, fosfaatide, di-, tri- ja polüfosfaatide (E 338–452) kasutamiseks kebabi lihas.

Resolutsiooni ettepaneku esitas Euroopa Parlamendi rahvatervise ja toiduohutuskomisjon ning selle poolt hääletas 373 parlamendiliiget (vastu oli 272 ja 30 jäi erapooletuks). Vastuvõtmiseks oleks resolutsioon vajanud 376 poolthäält.

Resolutsioonis sooviti Euroopa Komisjoni ettepanek blokeerida mure tõttu tarbijate tervise pärast kuni Euroopa Toiduohutusameti uuringu avaldamiseni 2018. aasta lõpus.

Euroopa Komisjoni 2017. aasta aruandes leitakse, et osa liikmesriike, ametkondi ja toiduettevõtteid tõlgendavad lihatoodete valmistamise EL-i eeskirju erinevalt ja mõnikord ekslikult.

Euroopa Komisjoni sõnul on fosfaatide kasutamine vajalik, et tagada "vertikaalsetes liha varrastes" lihatükkide kokku liitmine ning ühtlane külmutamine ja küpsemine.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: