Praxis: arstide residentuuri kvaliteet on ebaühtlane ({{commentsTotal}})

Foto: Postimees/Scanpix

Arstide residentuuri kvaliteet Eestis on ebaühtlane, selgub mõttekoja Praxis värskest uuringust.

Piisavate standardite puudumine meditsiinihariduses on tekitanud olukorra, kus mõne eriala arstid saavad residentuuris suurepärase hariduse, teiste puhul aga domineerib õppimise asemel lihtsalt teenuseosutamine, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Residentuuril on Eesti arstide ettevalmistamises kriitiline roll. Õppe ebaühtlase kvaliteedi tingivad mitmed asjaolud, residendi juhendaja rollist ebapraktiliste õppetsükliteni. Paljud residendid tunnevad, et nad on haiglates lihtsalt odav tööjõud, kellele residentuur õppeväärtust lisaks ei anna.

"On erialasid, kus residendid väljuvad suurepäraste arstidena, maailmatasemel õpe, suurepärane kollegiaalne suhtumine. Teistpidi on erialasid, kes saavad täpselt selle teise ääre, mis ei ole sellel tasemel, nagu maailma meditsiiniharidus võiks olla," rääkis Eesti nooremarstide ühenduse juhatuse liige Helen Reim.

Praxise koostatud uuringust selgub, et abi võiks olla miinimumstandardite koostamisest. Mingil kujul need täna ülikooli poolt koostatud ka on.

Tartu ülikooli meditsiinivaldkonna dekaan Margus Lember ütleb, et miinimumnõudeks on see, et baasis oleks töökoht, mis on nõudena kehtestatud ja juhendaja tahaks juhendada.

"Ja mis paistis mõnedest arvamustest välja, et justkui juhendaja poleks piisavalt motiveeritud, see on küsimus Eesti raviasutustele laiemalt," lausus Lember.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: "Aktuaalne kaamera"Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: