Rollimängud ja kino: EL kavandab Tallinna kolme miljoniga külastuskeskust ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Euroopa Liidu maja Tallinnas.
Euroopa Liidu maja Tallinnas. Autor/allikas: Martin Dremljuga/ERR

Euroopa Liit plaanib kolme miljoni euro eest rajada Tallinnas asuvasse Euroopa Liidu Majja kõrgtehnoloogilise külastuskeskuse, millega demonstreerida Euroopa Parlamendi ja EL-i olulisust ja tähtsust, kirjutab rahvusvaheline väljaanne Politico.

Europarlamendi kommunikatsiooniosakonnast väljastatud dokumendi kohaselt plaanib EL rentida Rävala puiestee 2 asuvas hoones täiendavalt üüripinda, kuhu rajatakse teabekeskus "Europa Experience" (Euroopa kogemus), millesarnased on praegu olemas Berliinis ja Strasbourg'is.

Baasinvesteeringuks on eeldatud 2,8 miljonit eurot, iga-aastasteks tegevuskuludeks on plaanitud 580 000 eurot, mis kaetakse 60 protsendi ulatuses Euroopa Komisjoni ning 40 protsenti europarlamendi eelarvest.

Rajatavas külastuskeskuses saaksid kooliõpilased rollimängu raames olla üheks päevaks Euroopa Parlamendi liikmed. Keskuses oleks multifunktsionaalne konverentsikeskus, interaktiivsed europarlamendi liikmete profiilid ning 360-kraadine kino "koos emotsionaalse filmiga, mis kujutab Euroopa Parlamenti kui tugevat, nooruslikku ning läbipaistvat institutsiooni, mis vastab oma kodanike vajadustele ja küsimustele".

Plaanide kohaselt peaks kõrgtehnoloogilist keskust külastama aastas 28 000 inimest.

Sarnaste keskuste rajamine - eriti Pariisi kesklinna kavandatav - on pälvinud rohkelt kriitikat euroskeptikute poolt, kes leiavad, et sellised rahakulutused ei ole otstarbekad. Hiljuti avati Brüsselis näiteks palju kriitikat saanud Euroopa ajaloo maja, mille rajamine maksis 56 miljonit eurot. Euroopa Parlament ja Komisjon on kokku leppinud ka Helsingi külastuskeskuse rentimises, millele kulub aastas 600 000 eurot.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: