Miil annab Kaitseliidu Pärnumaa maleva juhtimise üle Kristjan Kivimäele ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti Kaitseliidul on kokku üle 26 000 liikme. Kaitseliidu Pärnumaa malev on üks neljast, kus liikmeid on üle 1600. Malevapealik Tõnu Miil andis maleva juhtimise üle Kristjan Kivimäele ja siirdub Balti kaitsekolledzisse õppima.

Tõnu Miil on Kaitseliidu Pärnumaa malevat juhtinud neli aastat ja otsustas nüüd, et läheb Balti Kaitsekolledžisse omandama neljandat sõjaväelist taset, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Reedel said kõik talle edu soovida ja tal endal oli põhjust tehtule tagasi vaadata. Aga millise maleva ta järeltulijale, major Kristjan Kivimäele üle annab?

"Mulle endale meeldib väga öelda, et väga tugeva. Ja teiseks väga aktiivse maleva. Just noorte osakaalu suurenemise üle ma olen eriti õnnelik. Meil on noorliikmete arv hästi suur ja me saadame olenevalt aastast noorliikmeid ajateenistusse, 25-35 noort poissi ja ka mõni tüdruk on olnud. See tähendab ka seda, et me saame need oma ridadesse pärast tagasi," ütles Tõnu Miil.

Kaitseliidu kohta ütleb selle ülem Meelis Kiili, et tegemist on elujõulise organisatsiooniga.

"Ta on sellepärast juba elujõuline, et ta on meie enda seast, meie enda inimesed. Need, kellele on armsad isamaalised väärtused ja kellel on väga tugev kaitsetahe. Tahetakse tulla jah. Tulevad inimesed ja panustavad väga tugevalt," rääkis Meelis Kiili.

Kaitseliidus on üle 26 500 liikme ja see arv kasvab pidevalt.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: