Hüüru mõis võib osaliselt uue välimuse saada ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna ja Keila vahel liiklejad tunnevad rohkem Hüüru veski söögikohta, kuid paljud ei tea, et Hüüru mõisas võib näha ka riigivanem Konstantin Pätsile kuulunud esemeid. Kui Hüüru mõisa renoveerimisplaanid teostuvad, võiks huvilised tutvuda vähemalt osaga riigivanemaga seotud ajaloost.

Hüüru mõisas Saue vallas oli kunagi kool, praegu raamatukogu ja kohalike kogunemiskoht, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Mõisa ühes tiivas on aga hulk riigivanem Konstantin Pätsile kuulunud esemeid ja sisustust. Riigivanema suur klaasidega kapp sisaldab näiteks kingitusi, millel on igal oma lugu.

MTÜ Konstantin Pätsi Muuseumi tegevjuhil Elle Leesil on suur osa fotosid ja dokumente Mustamäe kodus, osa eksponaate on veel hoiul Maarjamäel Orlovi lossis.

Hüüru külaselts ja aktiivsed kohalikud on saamas kohalikult omavalitsuselt ja PRIA-lt raha, et Hüüru mõisa renoveerida kokku 200 000 kuni 300 000 euro eest.

"Tervet maja selle raha eest kahjuks korda teha ei saa, aga me loodame, et 70 protsenti saame ära. Kui saaks veel 200 000 juurde, siis ma julgen öelda, et saaks terve maja teha korda," rääkis Hüüru külavanem Arnold Õispuu.

"Üks meie prioriteete oli ka siia majja pärast renoveerimist teha Pätsi muuseumi jaoks korralikumad ruumid, ilus saal, kus nad saaks oma asju paremini hoida," ütles Õispuu.

Elle Lees loodab, et kunagi leidub koht, kus kogu ekspositsioon külastajale vaadata oleks.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: