Kohalikud elanikud ei taha Viljandi järve randa kuuekorruselist spaahotelli ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Viljandi linnavolikogu kehtestas neljapäeval detailplaneeringu, mis lubab järve randa ehitada kuni kuuekorruselise spaahotelli. Kinnistunaabritest eramajade omanikud pole lahendusega rahul, väites, et tulevane hotell on liiga suur ja ei sobi muinsuskaitseala piirile.

Spaahotell koos ujulaga võib kerkida Viljandi järve äärse rannakohviku ja Mädalepiku kohale, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Hotell võib olla kuni kuuekorruseline. See on peamine, mis naabruses elavaid inimesi ärritab.

"Me oleme tegutsenud selles teadmises, et hotell ja spaa vajaks optimaalseks toimimiseks umbes 150 tuba ja niisugune tubade arv sellesse hoone mahtu justnimelt ära mahub," ütles Viljandi abilinnapea Kalvi Märtin (RE).

Planeering algatati eelmise linnapea Ando Kivibergi vedamisel üle kolme aasta tagasi, lootuses leida erainvestor, kes päästaks Viljandi hotellikohtade nappusest.

"Kui algne maht oli üpris suur ja ulatus osaliselt isegi järve kohale, siis kavandati umbes kolm korda suuremat hoonealust pinda kui täna on järele jäänud. Nii et oleme arvestanud kohalike inimeste huve," ütles Märtin.

Tema sõnul potentsiaalset investorit veel ei ole. Samuti ei ole teada, millal ehituseks läheb.

Opositsiooniline Sotsiaaldemokraatlik Erakond (SDE) kutsus volinikke üles detaiplaneeringu kehtestamisest loobuma.

"Me leiame, et ei ole mõtet tormata liialt ning seda enam, kui me oleme vallaga koos praegu loomas veekeskust. Antud hetkel selle detailplaneeringu kehtestamine ei oleks andnud Viljandi linnale midagi juurde," selgitas linnavolikogu liige Juhan Mart Salumäe (SDE).

Kuna planeering sai seaduse jõu, lubab kinnistunaabritest eramuomanike huve esindav Toomas Uustalu nüüd ette võtta kohtutee.

"Peamine aspekt, miks ta meile ei sobi, on tegelikult see, et hoone maht on liiga suur. Ta ei arvesta seda, et ta asub muinsuskaitseala piiril," ütles Uustalu.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: