Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pärnu linn lõpetas sellest aastast lastele päevakeskuse teenuse pakkumise

Foto: ERR

Pärnu linn ei paku sellest aastast enam lastele päevakeskuse teenust ja nii jäi selle kui ka laste turvakeskuse teenust pakkunud Shalomi Pärnu abikeskus klientideta ja maja seisab tühjana. Pärnu linn leiab, et aeg on muutunud ja päevakeskuse teenust pole enam vaja.

Shalomi Pärnu abikeskuses olid lapsed viimati enne jõule. Nüüd seal kedagi ei käi, sest aastaid laste päevakeskuse teenust Shalomilt ostnud Pärnu linn ei paku seda teenust aasta algusest üldse, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Turvakodu teenust osutab Pärnu laste- ja noorte tugikeskus.

"Tõesti, mitmed aastad otsiti läbi avaliku hanke teenusekorraldajat laste päevakeskuse teenusele ja laste turvakodu teenusele. Alates 2018. aastast ei tulnud sobivat pakkumist hankele ja arvestades linna võimalusi me korraldasime teenused teisiti ümber. Laste päevakeskuse teenust eraldi teenusena me tõesti enam ei korralda linna poolt. See on lahendatud üksikjuhtumite põhjal," selgitas Pärnu linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Aika Kaukver.

Ta tõdeb, et elu ja olud on muutunud. Aastate eest, kui linn seda teenust pakkuma hakkas, polnud nii palju huvitegevust ja kõik pered ei saanud lastele koolitoitu võimaldada.

"Nüüd on koolitoit kõigile tasuta. Üks osa päevakeskuse teenusest oli tasuta toidukord, aga seda saab ka täna koolis. Koolivaheaegadel on see linnal nii ehk naa täiendavalt korraldatud," ültes Kaukver.

Shalomi Pärnu abikeskuse juhataja Anne Aas ütles, et töö lastega on neile meele järele ja maja vajab rakendust.

"Üks mõte küll, mis on peas kõige rohkem kajama hakanud ja ka täna rääkisin, on see, et Pärnus baptisti koguduses on üks tore inimene, kes tahaks luua Pärnusse kristliku kooli. Olen ka rääkinud mõne Pärnu kooli juhiga ja küsinud, mida nemad arvavad sellisest hulljulgest mõttest. Igal pool mujal ka, kus ma olen sellest rääkinud, on julgustajaid olemas," ütles Aas.

Maja ehitati 1960. aastatel Pärnu linakombinaadi lasteaiaks. Nüüd on Shalomi Pärnu abikeskus selle linnalt ära ostnud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: