"Aktuaalne kaamera": Tallinna lennuväljal ei tule talv kunagi ootamatult ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Tallinna lennuväljal ei tule talv kunagi ootamatult - Eesti suurimad lumesahad on alati valmis kohe rajale sööstma, et ükski lend lennuraja liigse lume või libeduse tõttu ära ei jääks. Selle nädala kolmapäeval, mil talv korraks Eestit külastas, käiski töö peatusteta. ERR-i ajakirjanik Sander Loite sõitis Tallinna lennuväljal kaasa.

Lennuvälja vanemrajameister Valentin Schults ütles saatele "Aktuaalne kaamera. Nädal", et vajadusel töötavad sahad 24 tundi ööpäevas ja seitse päeva nädalas.

"Me jälgime ilmaprognoose, radaripilte, me oleme valmis ilmaolude halvenemisel. Siis muud ei olegi, siis me puhastame 24 tundi ja kui on vaja ja rada peab olema puhas," rääkis Schults.

Lennuväljal käib töö ikka selle nimel, et libedust tõrjuda. Tuleb kontrollida, kas teede ja radade hõõrdetegur on piisav, et lennukitel ei oleks libe.

"Haardevõime peab olema võimalikult hea. See oleneb ka palju lennukitüübist. Eriti täna peaks vähemalt olema 30 ühikut, sest tugev külgtuul raskendab õhusõidukite maandumist," selgitas Schults.

Kui suured Lääne-Euroopa lennujaamad on tihti hädas lume ja tuisuga ning see häirib lennuliiklust, siis Schultsi sõnul on ka Tallinnas olnud lühiajalisi sulgemisi.

"See oleneb ikkagi lumest. Meie jõuame praegu puhastada. On olnud olukordi, kus ka meil on sulgemisi olnud, aga need on olnud lühiajalised ja me saame suhteliselt kiiresti raja puhastatud ja lennuliikluse taastatud," kinnitas ta.

Vaata Sander Loite pikemat reportaaži lumesahkade tööst artiklile lisatud videost.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: