ERR käis külas Pärnumaa Naiskodukaitse 98-aastasel auliikmel ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnakas Elfriede Laidvee on Eesti Vabariigi eakaaslane, meie riigist vaid kaks ja pool aastat noorem. Kunagi Kodutütarde hulka kuulunud eakas daam elab üksi ja saab oma asjadega hästi hakkama.

Oma väikeses korteris toimetab Elfriede Laidvee rahulikult ja eelistab oma asjadega ise hakkama saada. Piparkooke küpsetas ta jõuludeks nii palju, et neid jätkub siiamaani kõigile pakkuda. Ja taina valmistas samuti ise, mitte ei ostnud poest. Ka peab ta täpset arvestust, kuhu ja kui palju raha kulub, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Selle kõige järgi pole kahtlust, et augustis 98-aastaseks saav naine on kadestamisväärselt heas vormis. Aga ütleb, et midagi erilist ta selle nimel ei tee. "Ei, lihtsalt käin õues jalutamas ja ikka magan ja... Unetablette võtan."

Küsimusele, kas ta pensioniga välja tuleb, vastas ta nii: "No ma pean tulema. Ega mul kusagilt saada ei ole. Kes mind abistab... Tütar elab üksi."

Laidvee oli 16-aastane, kui astus Naiskodukaitsesse. Ja muidugi oli tal ja tema kaitseliitlasest abikaasal hea meel, kui need pikki aastaid keelatud organisatsioonid taastati. Laidvee on Naiskodukaitse Pärnumaa ringkonna auliige.

"Naiskodukaitse käis mu juures ka. Ja siis nad käisid Toris, tahtsid mind kaasa võtta, aga ma ütlesin, et ei, ei, ma ei tule. Aga siis tulid ja tõid mulle suppi," meenutas Laidvee.

Laidveed teeb kurvaks see, et kõik tema omaaegsed sõbrad ja kaaslased on surnud. Aga selline see elu on. "Kõik on hauas. Aga mina olen alles," nentis ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: