BMW-ga majja hüpanud naine oli tarbinud amfetamiini, LSD-d ja kanepit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

BMW pärast elumajja maandumist
BMW pärast elumajja maandumist Autor/allikas: Elmo Riig/Eesti Meedia/SCANPIX

Üle-eelmise aasta novembris Viljandis autoga rohkem kui 30 meetri pikkuse õhulennu sooritanud ning elumajas maandunud 23-aastasele Heleryle mõisteti kohtus narkojoobes sõitmise ja enam kui 43 000 euro suuruse kahju tekitamise eest karistuseks kümne kuu pikkune tingimisi vanglakaristus.

Kohtuotsusest selgus, et amfetamiini, LSD ja kanepi tarvitamisest joobnud naine sõitis 2016. aasta 21. novembril kell 23.10 Viljandis mööda Riia maanteed kiirusega vähemalt 117 kilomeetrit tunnis ning Vaksali tänavale jõudes ei vähendanud ta kiirust ega püüdnud pöörata, vaid kihutas otse üle ristmiku, kirjutab Sakala.

Suure kiiruse ja laskuva teeprofiili ühisel mõjul paiskus kõnniteekivi trampliinina kasutanud auto õhku, lendas üle seisva auto ning maandus enam kui 30 meetrit hiljem Köstri tänava äärses majas, mille taastamisele kulus hiljem 26 056 eurot, kokkupõrkes hävinenud BMW 530D maksumuseks hinnati 15 369 eurot ning lisaks sai 1452 euro väärtuses kahjustada Audi A4, millest noor naine üle oli lennanud, ning katusest lennanud tükid tegid 250 euro eest viga teisel pool maja seisnud Opelile.

Kogu kahju hinnati kohtus 43 136 euro suuruseks ning hüvitada tuleb tal kokku üle 37 000 euro, sest BMW omanik nõudis kohtus auto hävitajalt välja 10 000 eurot.

Miks noor naine linnas nii suure kiirusega sõitis ning ristmikul ära ei keeranud, jaanuari alguses kokkuleppemenetlusena kohtusse jõudnud materjalidest ei selgu.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: