Paide masinaehitusfirma leidis turuniši ja kasvatas omatoodangu mahtu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti tööstuse üheks probleemiks peetakse suurt allhangete osakaalu. Sajandipikkuse masinaehituse traditsiooniga Paide ettevõte PMT, mis samuti siiani suuresti allhankeid teinud, kasvatas möödunud aastal oluliselt just omatoodangut.

Osaühingu PMT mullune käive oli 7,4 miljonit eurot, millest kolmveerand tuli allhanketöödest. Eelmisel aastal kasvas omatoodangu maht 90 protsenti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See on põhiliselt HUMUS kaubamärgi all toodetavad ehitussektorile ja põllumajandussektorile mõeldud haagised, mis lähevad väga suures osas Rootsi turule, teiseks on meil üks põhilisi turge Norra ja ka Eesti turule müüme," kommenteeris OÜ PMT omatoodangu müügijuht Kristjan Kõljalg.

Ettevõte on leidnud uue turuniši, hakates tootma suure kandevõimega traktorihaagiseid, mis võivad töötada väga rasketes oludes.

"Toome siin näitena väga suured infrastruktuuriobjektid, nagu Rail Baltic või siis Tallinna-Tartu maantee neljarealiseks ehitamine. Sellised väga suured ja väga keerulised objektid on selliste masinate jaoks mõeldud," selgitas Kõljalg.

Omatoodangu kasvust tingituna on PMT kohe valmis palkama kümmekond uut tootmistöölist. Ja kuna ettevõttel on laienemisplaanid, on otsustatud hoovi peal tühjalt seisev vana kontorihoone ja katlamaja lammutada.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: