Ossinovski kritiseeris koalitsioonipartnereid ja Reformierakonda ({{commentsTotal}})

{{1518249720000 | amCalendar}}
Foto: Rene Suurkaev/ERR

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski kritiseeris erakonna volikogul peetud kõnes pensionitõusu idee tõttu nii Keskerakonda ja IRL-i kui ka Reformierakonda.

"Kuna Eestil läheb hästi, on ka poliitikud kimbatuses, kuidas välja paista. See ei tõota kunagi midagi head. Keskerakond lubab erakorralist pensionitõusu. Reformierakond on parema idee puudumisel samuti otsustanud toetada erakorralist pensionitõusu, aga ainult seitse protsenti kõige jõukamatest pensionäridest, kellele lubatakse täiendava tulumaksuvabastuse abil ligi 50 eurot pensionitõusu. IRL tahab aga tulevikupensionärid hoopis väärikast pensionist ilma jätta," ütles Ossinovski.

"Muidugi peab pension tõusma. Ja tõusebki. Seejuures ilma erakorralise rohelise jõuluvanata – järgmise nelja aastaga tõuseb pension ligi 100 euro võrra. Nii oli ka eelmise nelja aasta jooksul, kui 2014. aastal oli keskmine vanaduspension 345 eurot, siis sel aastal juba 442. Sest Eestil läheb erakorraliselt hästi, kuna meie töötajad ja ettevõtted teevad head tööd," lausus Ossinovski.

Sotsiaaldemokraadid peavad täna Tartus oma erakonna volikogu, et alustada uue valimisprogrammi väljatöötamist ja kinnitada 2018. aasta tegevuskava.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna peasekretäri Kalvi Kõva sõnul on paras aeg uute eesmärkide seadmiseks, kuna programm, millega sotsiaaldemokraadid läksid vastu 2015. aasta riigikogu valimistele, on suures osas ellu viidud. 

"Lastetoetused kolmekordistusid, õpetajate ja kultuuritöötajate palgad tõusid, tervishoid sai lisaraha - need on ainult mõned Eesti heaks tehtud asjadest. Igapäevase töö kõrval tuleb nüüd edasi vaadata ja töötada välja tugev valimisplatvorm, mis vastaks kaasaegse maailma väljakutsetele. Samuti asume ette valmistama tulevase kampaania kontseptsiooni," märkis Kõva. 

Volikogus tulevad kinnitamisele ka erakonna 2018. aasta tegevuskava ja eelarve. Samuti valib volikogu komisjonide juhid.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: