Pärnu seenioride messil sai tutvuda huvitegevustega ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärnu seenioride vaba aja messil tutvustati huvitegevusi, pakuti kooki ja jagati tervisenõu. Sajad tegusad eakad mehed-naised nautisid suhtlemist ja kultuuriprogrammi ning nii mõnigi leidis endale kollektiivi, kus oma hobiga tegelemas käia.

Messil avanes pilt, mis lubab arvata, et kõrges eas ei pea sugugi üksinda kodus istuma. Eakatele mõeldud kooskäimise kohti on tegelikult palju, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Proua Silvi näiteks sõidab pühapäeviti Iklast Paikusele, et maalimisega tegeleda.

"See on hästi-hästi rahustav ja hästi laadiv tegevus ja endale annab ta hästi palju. Mina näiteks olen tegelikult väga kaugel siit, üle 60 kilomeetri ma sõidan, kuid ma teen seda rõõmuga," selgitas Silvi, kes on Annela Raud Selge kunstistuudio liige.

Pärnu eri linnaosade keskused pakuvad mitmesuguseid tegevusi.

"Ta tuleb meie juurde laulma, käsitööd tegema, võimlema, ehk ka luuletama, sest ka luuleklubi on meie juures. Selline koht, kuhu tulla mõtteid vahetama ja ilmaelust rääkima," selgitas Vana-Pärnu kultuuriseltsi juhataja Silvi Kanošina.

Raeküla vanakooli keskuses käivad koos nii öelda mänguvanaemad ja -vanaisad, kes on abiks noortekeskuse tegemistes.

"On selliseid vanaemasid, kes loevad muinasjutte lastele, kes õpetab inglise keelt, täiesti omast initsiatiivist, kes meisterdab käsitöö asju. Ja vanaisad käivad poiste-tüdrukutega pinksi mängimas jõusaalis," rääkis Raeküla Vanakooli Keskuse juhataja Pia Karro-Selg.

Messil said vastuse ka igapäevaolmet ja makse puudutavad küsimused. Kõik tegusad seeniorid kinnitasid kui ühest suust, et tähtis on leida endale meeldiv hobi ja tore seltskond, siis on alati hea kodust välja minna ning üksindus ei kipu ka ligi.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: