Ahti Puuri asemel saab Enefit Kaevanduste juhiks Valeri Abramov ({{commentsTotal}})

Ahti Puur.
Ahti Puur. Autor/allikas: SCANPIX / Postimees

Eesti suurim põlevkivi kaevandmise ettevõte Enefit Kaevandused tõmbab juhatust koomale ning juhatuse esimees Ahti Puur annab ameti üle Valeri Abramovile, kirjutab ajaleht Põhjarannik.

Abramov, kes on seni juhatuses vastutanud tootmise eest. Ahti Puur on otsustanud ettevõttest lahkuda, teatas ajalehele Enefit Kaevanduste kommunikatsioonijuht Jelena Derbneva.

Poolteist aastat kaevandusettevõtet juhtinud Ida-Viru juurtega, ent püsivalt Tartus elav Ahti Puur põhjendas ametist lahkumist sooviga leida rohkem aega enda ja oma lähedaste jaoks.

Puur märkis, et asudes 2016. aasta sügisel tööle, olid tema peamised ülesanded ettevõtte kolme põhilise tegevussuuna - põlevkivi kaevandamise, logistika ja varahalduse vahel suurema sünergia loomine ning ettevõtte efektiivsuse suurendamine. "Praeguseks toimib ettevõttes protsessipõhine juhtimine ning ka põlevkivi omahind on alanenud," kinnitas ta.

Eesti Energia juhatuse liige Raine Pajo, kes juhib suurenergeetika valdkonda, märkis, et Abramovi mäe- ja juhtimisalane kompetents ning senine kogemus aitavad püstitatud eesmärke edukalt ellu viia.  

Alates märtsikuust jätkab AS-i Enefit Kaevandused juhatus tööd kolmeliikmelisena. Valeri Abramov koordineerib juhatuse tööd ning vastutab edaspidigi põlevkivi kaevandamise eest, varahalduse eest kannab vastutust Meelis Goldberg ning logistika eest Rein Kaarlõp.

57-aastane Abramov on lõpetanud Leningradi mäeinstituudi mäeinseneri erialal. Ta on töötanud alates 1982. aastast Tammiku kaevanduses mäemeistri, jaoskonnaülema ja peainseneri asetäitjana, aastatel 1999-2001 oli ta Viru kaevanduse jaoskonnaülem. Aastatel 2001-2004 oli ta Narva karjääri ja 2005. aastal Estonia kaevanduse tootmisjuht, aastatel 2005-2008 Viru kaevanduse peainsener ning 2008-2016 Eesti Põlevkivi pealmaatööde juht. AS-i Enefit Kaevandused juhatuse liige on ta 2016. aasta 5. oktoobrist.

Viimastel aastatel on ASi Enefit Kaevandused juhatuse esimehed püsinud ametis lühikest aega, märgib Põhjarannik. Kui Ahti Puur oli selles ametis poolteist aastat, siis enne teda jõudis Andres Vainola selles rollis olla napilt üle ühe aasta. 

Allikas: PõhjarannikHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: