Viljandi Paalalinna kool läheb remonti ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Viljandi Paalalinna kooli hoone läheb kapitaalremonti, mis muu hulgas tähendab seda, et kool peab kogu järgmise õppeaasta tegutsema ajutistes ruumides.

440 õpilasega Paalalinna koolis oli tänane päev eriline - tavapärase õppetöö asemel peeti vastlapäeva ja lõpuks ometi on kindel, et päevi näinud koolihoone läheb kapitraalremonti, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kooli hoonete renoveerimiseks kulub 4,8 miljonit eurot, mis on teadaolevalt kõige suurem summa, mis linnal on tulnud korraga välja käia.

"See raha tuleb suures osas Viljandi linnaeelarvest. Ja me ei saa muidugi ümber ka sellest, et ka Euroopa maksumaksjad meid päris palju toetavad," ütles Viljandi linnapea Madis Timpson.

Paalalinna Kooli direktor Aavo Palo ütles, et kõige suurem häda on kommunikatsioonides.

Viljandis on kolm põhikooli. Paalalinna koolimaja kordategemise järel võib öelda, et Viljandi kõik lapsed õpivad nüüdistingimustes.

"Praegu on niimoodi kokku lepitud, et kolime välja 25. juuniks. Ja õppimisega on niimoodi, et 1.-5. klass on siin kõrval olevas Kaare koolis ja 6.-9. läheb Viljandi linna kesksel endisesse ametite majja," ütles Aavo Palo.

Juba on alanud ka keskväljaku äärse ametite maja kohandamine kooli vajadusteks. Endine parteimaja anti linnale üle tingimusel, et see lammutatakse ja samas kohas taastatakse Vabadussõja ausammas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: Olev KenkHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: