Dresdenis mälestati sõjaaegse pommitamise ohvreid ({{commentsTotal}})

Foto: Reuters/Scanpix

Dresdenis moodustasid sajad inimesed teisipäeval inimketi üle Elbe jõe, et sellisel viisil mälestada 145. aasta 13. veebruaril toimunud liitlaste pommitamiskampaania ajal hukkunud inimesi.

Dresden oli Teise maailmasõja ajal jäänud pommitamistest üldiselt puutumata, kuid seda ulatuslikum oli sõja lõpukuudel linna tabanud katastroof.

Rohkem kui tuhat Briti ja USA pommituslennukit viskasid linna pihta ligi 4000 tonni pomme. Ametlike andmete kohaselt hukkus linnas 13.-15. veebruarini toimunud kampaania ajal umbes 25 000 inimest, kuid aastate jooksul on esitatud väiteid, kus mainitakse palju suuremat ohvrite arvu.

Samuti on palju vaidlusi tekitanud see, kuivõrd põhjendatud oli linna, sealse elanikkonna ja kultuuriväärtuste niivõrd ulatuslik ründamine. USA ja Briti sõjaväelaste sõnul oli tegu strateegilise objektiga, kus mitmed olulised tehased ja laod asusid ka linna keskel, kriitikute hinnangul oli tegu aga strateegiliselt tähtsusetu linna süüdimatu vaippommitamisega.Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: