Säreveres selgitatakse välja parimad tulevased plaatijad ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Säreveres algasid tulevaste plaatijate kutsevõistlused, kus koos poistega võistleb ka üks neiu. Ehitusel väga nõutud plaatijaametit õpetab Eestis koguni 12 kutsekooli.

Võistlejad said neljapäeva hommikul kätte viimistlemata ruumi, mille kaks seina ja põrand tuleb reede õhtuks katta keraamiliste plaatidega, nii et tekib üks sise- ja välisnurk, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Kui eelmisel aastal oli aknaga - nimetasime seda ämma käimla fragmendiks, kuna teatavasti ämm peab ka potil ülevaate saama, mis ilmas toimub -, siis sel aastal on see nii-öelda äia käimla, kuna on ilma aknata," selgitas Järvamaa kutsehariduskeskuse ehituse õppekava juhtõpetaja Ivar Kohjus.

Võistluste eesmärk on saada maksimaalselt hea tulemus, seega on lausa soovitav, et õpetaja oma õpilast töö juures juhendaks.

"Teeme põranda kümnese kammiga. Ja suur plaat on ka. Põrandapinnale valin suurema hambaga kammi," juhendas Pärnumaa kutsehariduskeskuse kutseõpetaja Janek Klaamas.

Pärnumaad esindavad võistlustel Pärnumaa kutsehariduskeskuse ehitusviimistleja 3. kursuse õpilane Jürgen Adamson.

"Õpetaja oli hea, sellepärast, ma arvan, hakkas meeldima. Enne kooli ma seda teinud ei ole ja nüüd on meeldima hakanud," rääkis Adamson, kellele jääb ehitus-viimistlus tulevikus ilmselt pigem hobiks.

Võistlusel osaleb ka üks neiu - Haapsalu kutsehariduskeskuse ehitusviimistleja eriala 2. kursuse õpilane Loree Roots.

"Kõige raskem ongi, et sirge oleks, plaadilõikamine ja täpsus. Täpsus ongi siin kõige raskem. Edasi tahaks minna õppima sisekujundust. Algpõhi on see sisekujundusele," ütles ta.

Rootsi juhendaja Inge Gagarina leiab koguni, et arenenud ilumeele ja hea silmaga neidudel on plaatija töö juures poistega võrreldes palju eeliseid.

"Muidugi, raske on pingi peal töötamine. Selle lõikepingi peal on väga-väga raske tööd teha, aga saame hakkama," ütles Gagarina, kuid ütles, et tüdrukud ei tohiks seda tööd karta.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: