Raudteel kasvas kaubamaht esimest korda kümnendi jooksul ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Eelmisel aastal kasvasid kaubamahud nii raudteel kui ka sadamates, raudtee puhul oli tegemist esimese kaubamahu kasvuga pärast pronksiööd.

Eelmisel aastal veeti mööda raudteed 27,3 miljonit tonni ja sadamate kaudu ligi 34,8 miljonit tonni kaupa. Raudteevedu kasvas kaheksa ning sadamate oma neli protsenti.

Sadamates suurenes nii kauba lastimine kui ka lossimine. Statistikaameti teatel oli mullu kaubamaht riigisisestel raudteevedudel 18,1 miljonit tonni ehk 15 protsenti enam kui aasta varem.

Raudteevedude kaubamahust moodustas transiitkauba vedu 7,6 miljonit tonni. 2016. aastaga võrreldes veeti transiitkaupa viis protsenti vähem.

Eesti Raudtee juht Erik Laidvee ütles, et Vene transiit küll eelmisel aastal vähenes, kuid seda kompenseeris Valgevenest saadud klient.

"Meil õnnestus saada üks uus klient, kes veab ka Valgevenest transiitkaupa ja tänu sellele on meil see kaubamaht juba viimased viis kuud plusspoolel," sõnas Laidvee.

"Kui me räägime kaubaveost tervikuna, siis oleme planeerinud oma eelarvesse 12,9 miljonit tonni ja sellest ca 10 miljonit tonni peaks olema transiitkaup, kus on koos kõik Venemaa, Valgevene ja ka Aasia suunal kaup," lisas ta.

Toimetaja: Priit LutsHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: