Reede toob mitmele poole lumelisa, tugevnev tuul tekitab tuisku ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: Priit Luts/ERR

Eelolev ööpäev toob mitmele poole lumelisa ning külmakraadid ulatuvad öösel mõnel pool 25-ni, päeval 13-ni.

Reede öö on Ida- ja Lõuna-Eestis kuiv, Lääne-Eestisse jõuab lumesadu. Lõuna- ja edelatuul tugevneb ning põhjustab tuisku. Külma on Lääne-Eestis 9 kuni 15, ida pool 20 kraadi ümber, kagus on võimalik 25 kraadi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Hommikul on Eesti lõunapiiril selgimisi, mujal on ilm valdavalt pilves. Lumepilved levivad Lääne- ja Põhja- Eestist lõuna suunas. Kohati on tuisku. Tuul puhub valdavalt lõunakaarest 4 kuni 10, saarte rannikul puhanguti 14 meetrit sekundis. Lääne-Eestis on külma 4 kuni 10, Kesk-Eestis 15, idas-kagus 20 kuni 23 kraadi.

Päeval on lund ja tuisku paljudes kohtades. Tuul pöördub kagust ja lõunast itta ja kirdesse ning ulatub 5 kuni 10, rannikul puhanguti kuni 15 meetrini sekundis. Külma on Lääne-Eestis 4 kuni 9, ida pool 10 kuni 13 kraadi.

Pärnust saab reedel Eesti juubelipidustuste keskus ning õhtul, kui algab suurem pidu, tuleb arvestada veel lumesaju ning kerge tuisuga. Külma on 10 kraadi ümber. Hilisõhtuks on suurem sadu läinud, tuul nõrgem ning külma mõni kraad enam.

Laupäev, Eesti Vabariigi pidupäev on lahkuva madalrõhkkonna ja uue tugevneva kõrgrõhkkonna vahel. Pilvi ja sadu jääb vähemaks, põhja pöörduv tuul nõrgeneb. Külma on öösel 15 kuni 20, kohati 25 kraadi, jäävabal rannikul 9-13 kraadi. Päeval aitab aeg-ajalt pilvede vahelt piiluv päike üldist fooni ühtlustada ning külma on 9 kraadi ümber.

Pühapäev möödub Skandinaavia kohal tugevneva kõrgrõhkkonna servas sarnaselt, kuigi miinuseid võib veidi vähem olla.

Esmaspäeval õhuvool pöördub. Põhja-Venemaalt liigub madalrõhulohk ühes lumesajuga üle Baltimaade. Kuna kõrgrõhuala on samuti tugevnemas, siis tõuseb ka kirdetuul. Pilvisem öö kaitseb -20 kraadi eest. Päev on mõõduka külmaga.

Teisipäev on juba väga külm, aga kui kange pakane ees ootab, see selgub lähipäevil.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: