Vankumatu Aivar Paidla ehk meie mees Brüsselis ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Kui Brüsselis toimub mõni eestimeelne üritus, võib olla üsna kindel, et seal on kohal ka Aivar Paidla. Sagedasti juhtub, et ta on selle ürituse ise korraldanud. Või siis korraldanud asjad nii, et laual oleks Vana Tallinn, must leib ja Eesti singiga äravahetamiseni sarnane Poola sink.

"Ma olen, jah, eurooplane, aga siin Eestist eemal olles võib-olla suurem eestlane kui Eestis olles. See tähendab ka seda, et ma esindan Eestit. Ja selleks, et seda Eestit esindada, on hea, kui seda ka millegagi illustreerida saab," sõnas Paidla ERR-ile.

Tartu Raatuse Gümnaasiumi direktori ametit pidanud Aivar sattus 15 aasta eest Annelinnast Luksemburgi. Viimased üheksa aastat on ta abikaasa Mairiga elanud Brüsselis, kus Aivar juhib tosinaliikmelist tõlkijate naiskonda. Aivar peab väga lugu ilusast eesti keelest. Viimased kaks aastat on ta võitnud emakeelepäeva e-etteütluse välismaal elavate eestlaste kategoorias.

"Olen kasutanud selleks oma nippi. Olen teinud hästi aeglaselt seda, aga põhjalikult. Esimestel aastatel ma kiirustasin ja tulid vead sisse. Eelmisel aastal ei olnud ühtegi viga, aasta enne seda olin ka ühe veaga parim."

Kaugemalt näib Eesti elu kindlasti veel ilusam kui kohapeal olles, tõdeb Aivar, kes kodumaa eluga kursispüsimiseks on oma Brüsseli elamise katusele paigaldanud Eesti telesignaali püüdva antenni ja alustab hommikuid Vikerraadio seltsis. Pensionipõlveks lubab ta kodumaale naasta. Aga et selleni on veel aega, lendab ta Eesti vahet, kohvris vürtsikilud ja Muhu leib. Häda korral aitab koduigatsust leevendada ka juba mainitud Poola sink, mida on Brüsselis õnneks laialt saada.

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: