Tallinnas taasavati mälestustahvel Vabadussõjas hukkunud raudteelastele ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

President Kersti Kaljulaid avas Vabadussõjas hukkunud raudteelastele pühendatud mälestustahvli, mis leiti üles tunamullu. Ligi 80 aastat kadunud olnud mälestustahvel restaureeriti ning paigaldati Kopli 3 asuva maja fassaadile.

"Selle mälestustahvli taasavamisega avaldame austust neile kaheksale raudteelasele, kes andsid elu meie iseseisvuse eest koos 6800 naise ja mehega. Kuid see mälestustahvel on pühendatud ka kõigile neile lihtsatele inimestele, kes tegid oma igapäevast tööd, mida nad olid harjunud ja õppinud tegema ning aitasid just niimoodi kindlustada meie võidu ning Eesti riigi püsimajäämise,“ ütles riigipea mälestustahvli taasavamisel.

"Võime uhkusega öelda, et läbi ajaloo on raudteel ning raudteelastel olnud kandev roll riigi arengus. Erakordselt suur aga oli see roll Eesti Vabadussõjas, sest Eesti vägede edu põhines sageli soomusrongidel. Samuti sai väeosade varustamine ning ümberpaigutamine toimuda just tänu raudteele," ütles Eesti Raudtee peadirektor Erik Laidvee.

1934. aasta 17. novembril kindral Johan Laidoneri osalusel Raudteelaste kodus pühitsetud mälestustahvel kadus 1940. aastal. Tahvel leiti 2016. aasta lõpus Suurtüki 12 hoone lammutamise käigus kuuri betoonpõranda alt.

Tallinnas aadressil Kopli 3 asuv hoone ehitati raudteelastele 1929. aastal. Kuni 1940. aastani tegutses seal raudteelaste ühing "Raudam". Alates 1950. aastatest kuni 1990. aastate alguseni käis hoones koos Tallinna raudteelaste klubi. 2015. aastal omandas ja taastas vahepeal tühjalt seisnud ajaloolise hoone ettevõte Vivarec OÜ.

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: