Neiu vägistamises ja mõrvas süüdistatav mees võttis tapatöö omaks

Foto: Elmo Riig/Eesti Meedia/SCANPIX

Reedel jätkus Viljandi kohtumajas istung Tairo Poopuu kriminaalasjas 17-aastase neiu vägistamise ja mõrva süüdistuses. Kohtu teatel võttis 22-aastane mees omaks tapmise.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri prokurör Marja-Liina Talimaa esitas avakõnes süüdistusest kokkuvõtte ning andis ülevaate kohtus esitatavatest tõenditest, mis kinnitavad kuriteo toimepanemise asjaolusid, teatas Tartu kohtute pressiesindaja.

Kaitsja vandeadvokaat Sirje Must leidis avakõnes, et tema kaitsealuse osas on tõendatud kannatanu surma põhjustamine, kuid ülejäänud süüdistus ei ole tõendatud.

Poopuu ise ütles, et süüdistus on talle arusaadav ja ta tunnistab end süüdi osaliselt ehk tapmises.

Reedesel kohtuistungil uuritakse kirjalikke tõendeid ning kuulatakse üle tunnistajaid ja ohvri lähedasi.

Kohtuistung on planeeritud veel viiele päevale kahel järgmisel nädalal. Kui asja arutamine kulgeb plaanipäraselt, toimub kohtuvaidlus 19. märtsil.

Kohtuprotsess on kannatanu huvides ja süüdistatava eraelu kaitseks kinnine, avalik on vaid kohtulahendi kuulutamine.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi kutsus Poopuu eelmise aasta 10. juuni kesköö paiku endaga kohtuma tuttava 17-aastase neiu. Koos sõideti Viljandi järve ääres asuva puhkekoha juurde, kus noormees neiule kallale tungis ja ta vägistas.

Süüdistuse järgi pigistas ta vägistamise käigus neiut kätega kõrist, kuni viimane suri. Kägistamise eesmärk oli süüdistuse järgi vägistamise hõlbustamine ja selle hilisem varjamine.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: