Külmal ajal leiavad paljud abi saamiseks tee Ema Teresa õdede juurde ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Sooja joogi ja kõhutäie kõrvale pakub Halastuse Misjonäride Ordu vaatamiseks ka filme ning julgustavat sõna.

Teisipäeva pärastlõunaks oli Ema Teresa Õdede Kabeli söögisaal rahvast tühjemaks jäänud. Mõned olid kõhu täis söönud ja end juba teele sättinud, teised jõid teed ja vaatasid filmi.

Kaamera ees filmivaatajad rääkida ei soovinud, kuid ütlesid, et kohal käib 40 kuni 50 inimest. Vahel rohkem, vahel vähem.

Nüüd, kui väljas on külm, käib rohkem rahvast. Süüakse, vaadatakse filme ja suheldakse õdedega. Sotsiaaltöö Keskuse Tuulemaa majutusüksuses peavarju saavad inimesed on sagedased külalised ning nemad kiidavad õdede hoolt.

Õde Nelena lausus, et nende päev algabki vähekindlustatute ja paljulapseliste perede külastamisega, vahepeal tulevad öed kloostrisse ning õhtupoole nii materiaalne kui ka hingeline abistamine jätkub.

Ordu asutaja Ema Teresa suurimaks missiooniks oli abistada hüljatuid, kodutuid, haigeid. "Me püüame teha seda, mida tema tegi. Seda, mida ra on õpetanud meile oma eeskujuga," ütles õde Nelena.

Allikas: "Aktuaalne kaamera"Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: