Eruohvitseride kogu kingib Peterburi Jaani kirikule ajaloolise lipu koopia ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti Eruohvitseride Kogu kingib Peterburi Jaani kirikule koopia loosunglipust, mida kanti 1917. aastal tollases Petrogradis ligi 40 000 eestlase demonstratsioonil, kus nõuti Eestile autonoomiat.

Loosunglipu koopia õnnistati Haapsalus. Lipu originaali valmistas, hoidis alles ja andis nõukogude ajal vaimuliku ametit pidanud Einar Laigna kätte hoiule Ambla fotograaf Jacob Bockmann, vahendasid ERR-i teleuudised.

"Kangelane on siin Jacob Bockmann, eesti sõjamehed, eesti rahvas, aga mul on olnud see au, et see lipp usaldati minu kätte ja ma hoidsin teda siis kolmeliitrises klaaspurgis hoolikalt ennem, et ta kuiv oleks, selle päevani siis, kus 1990. aastate alguses andsin ta üle Eesti Akadeemilisele Sõjaajaloo Seltsile," selgitas Eesti Eruohvitseride Kogu auesimees Laigna.

Tänaseks on originaallipp jõudnud ajaloomuuseumi fondi.

Laigna rõhutas, et Peterburi eestlaskonna seas oli palju haritud ja riigiteadlikke inimesi, kellel oli oluline roll meie iseseisvumisel.

"Kõrgetasemelised kõigiti: eetiliselt, väärikuselt, hariduselt, arusaamadelt, vastutustundelt ja see on suur lehekülg meie ajaloos, me elame täna sellest ja siit ka järeldus, et me peame hoidma neid väärtusi, mis nendel meestel olid, siis me püsime," rääkis ta.



Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: