Eestis on õpetajaid koolitatud 190 aastat järjest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Tänavu möödub 190 aastat järjepideva õpetajakoolituse algusest Eestis.

Juubeli tähistamiseks tulid Tartu Ülikooli haridusteaduste instituudis laupäeval kokku Tartu õpetajate seminari vilistlased ja õppejõud.

Õpetajate seminar alustas 1828. aastal elementaarkooli õpetajate väljakoolitamisega. Praegu on Tartu õpetajate seminar pühendunud just algklassiõpetajate ja lasteaednike ettevalmistamisele.

Mitu aastakümmet tudengeid õpetanud Evi Saluveere sõnul on 190-aastane õpetajate seminar jätkusuutlik ka edaspidi.

"Õnneks me ei saa kurta üliõpilaste huvi puuduse üle, sest meil on pidevalt konkursid nii klassiõpetajate eraiale kui koolieelse lasteasutuse õpetaja erialale. Möödunud suvel oli tegelikult koolieelse lasteasutuse õpetaja erialale kõige suurem konkruss Tartu Ülikoolis üldse, nii et soovijaid jätkub. Meil on ka väga-väga tublisid üliõpilasi, kes lähevad heal meelel kooli ja jäävad ka tööle kooli. See on üks asi, mida me väga hindame oma üliõpilaste juures, et nad on väga kutsekindlad," tunnustas Tartu Ülikooli õpetajate seminari inglise keele algõpetuse õpetaja Evi Saluveer oma kasvandikke.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: