Uus veebivärav kutsub Pärnumaale tööle ja elama ({{commentsTotal}})

Foto: parnumaa.ee

Pärnumaa kohta saab nüüd infot ühest kohast, sest sel nädalal avati Pärnumaale tööle ja elama kutsuv veebivärav parnumaa.ee.

Portaal parnumaa.ee hõlmab endas infot Pärnumaal elamise, õppimise ja töötamise võimaluste kohta. Selle eesmärk on teha nii kohalike elanike kui ka Pärnumaale elama minna soovijate elu lihtsamaks, vahendasid ERR-i raadiouudised.

"Mõte tekkis sellest, et meil on suur eesmärk teha Pärnumaa atraktiivseks noortele, ettevõtjatele, tööotsijatele, perekondadele, kes tahavad siia tulla, ja et neil oleks lihtsam leida neid huvitavat informatsiooni ühest kohast. Sealt saab vastuseid nii oma elu, töö, lasteaia, kooli vajadusteks jne," rääkis SA Pärnumaa Arenduskeskus juhataja Teet Kurs.

Portaal sündis koostöös Pärnu linna ja Pärnumaa omavalitsuste liiduga EAS-i toel.

Pärnumaa arenduskeskuse projektijuht Mari Erm-Reining tõi välja, mida portaalist leida võib.

"Seal on kõik Pärnumaa töökohad suurematest tööportaalidest kokku võetud, seal on kõik Pärnumaa elukohad suurematest kinnisvaraportaalidest, seal on need erialad, mida saab Pärnumaal õppida nii kõrghariduse kui ka kutsehariduse tasemel. Lisaks on see kõik nähtav ka kaardil ehk seal on kaardirakendus juures. Kui ma tahan minna Saarde valda tööle, siis saan vaadata, mis töökohad seal on, mis elukohad, kas on kool, kas on lasteaed, kas on raamatukogu ja isegi kui ma tahan sporti teha, siis on näha spordirajatised," selgitas ta.

Portaali tasub külastada neilgi, kel plaanis Pärnumaale puhkama sõita. Kuna veebileht uueneb automaatselt, siis saab sealt kõige värskemat infot Pärnumaa kohta.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: