Päästjad ootavad siseministrilt palgatõusu sõnumit ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Päästjad ootavad teisipäeval siseminister Andres Anveltilt palgatõusu sõnumit, kui ta kohtub päästjate ametiühinguga.

Paljud tänased päästjad on harjunud ots otsaga kokku tulemiseks juba aastaid käima mitmel töökohal. Harjumus ja seisusteadlikkus hoiavad neid oma kodukomandos, kuid vanadele olijatele vahetust on keeruline leida, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See, millise seisukoha minister võtab, on võib-olla üks asi. Aga päästeamet on täna käinud välja sõnumi, et päästja, kes on valves, ei tohiks saada palka vähem kui 1000 eurot," kommenteeris päästeameti nõunik Priit Laos.

19-aastase staažiga päästeautojuht Rene Rannamägi leidis, et keskmine palk võiks olla 1200 euro juures. 17 aastat tööt

"Raske öelda. Raha pole kunagi küllalt. Rohkem kui Eesti keskmine [võiks olla], kui aus olla," lisas 17 aastat töötanud kolleeg Sergei Litjuga.

"Aktuaalne kaamera" külastas Tallinnas Lilleküla komandot ja veendus, et nagu paljud päästjad, nii ka Lilleküla omad töötavad mitmel kohal. Pahatihti tähendab see paar ööpäeva järjest tööl olemist. Paremad väljavaated lisatööks on autojuhtidel.

"Käin isekallutaja peal, käin veoautodega sõitmas. Ja töötan ka teises kohas veel - lennujaama päästes. Meil enamus töötab teises kohas juurde, sest ühe palgaga jääb nagu väheks seda kõike," nentis Rannamägi.

"Kohe pärast siiatulekut läbisin parameediku kursused ja läksin paralleelselt tööle kiirabisse," tunnistas omakorda Litjuga.

Litjuga proovis vahepeal ka bussijuhi ametit, koondati ja naasis Lilleküla komandosse. Kolleeg Rannamägi pole siit kunagi lahkunudki.

"Päästetöö mulle meeldib, sellepärast. Töö on huvitav ääretult - see kunagi ei kordu ja seltskond on hea," tunnistas Rannamägi.

Litjuga tunnistas, et tema tütar on uhke selle üle, et isa töötab päästjana.

Need inimesed on aastate jooksul saanud sõltuvaks oma ametist. See on saanud osaks nende elustiilist ja loonud sõpruskonna. Ja nad on harjunud rahaliselt välja tulema. Enamus neist ei lähe komandost kuhugi. Ka järgmine valitsus ei pea muretsema - vanematel pritsimeestel on pensionini kaheksa aastat. Pärast seda on aga keeruline - vahetus puudub.

"Praegu olukord on selline, et noored eriti ei taha siia tulla. Just raha pärast," rõhutas Litjuga.

2300-st päästeameti töötajast kolmveerand on välitöötajad. Seetõttu pole võimalik ametkonnasisese kokkuhoiuga palku tõsta, sõnas Priit Laos.

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: