Politsei tabas Eestist poolhaagise varastanud leedulased ja valgevenelase ({{commentsTotal}})

Foto: Siim Lõvi /ERR

Politseinikud pidasid nädalavahetusel kinni kurjategijad, kes varastasid Tallinnast ligi 30 000 eurot maksva külmikpoolhaagise ja olid sellega teel Läti poole.

Venemaa numbriga autot juhtinud Valgevene kodanik võeti kinni Saue lähedal. Samal ajal pidas politsei Märjamaal kinni leedulased, kes pidid hoiatama võimalike politseinike eest, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Politsei sai juba detsembris vihje, et Eestis võib toimuda haagiste ja veokite varguste laine.

Koostöös lõunanaabritega sai kinnitust, et varguse taga võib olla Euroopas varemgi selliste tegudega vahele jäänud Leedu kodanik.

Politsei hinnangul olid leedulased enne haagise vargust haagise hoolikalt välja valinud ning vahetasid sellel ümber ka registreerimisnumbri.

"Isikute ettevalmistust näitab seegi, et nad valisid hoolikalt välja haagise koha ja konkreetse haagise, et nad vahetasid numbrimärgi ja numbrimärgile oli kaasas ka tehniline pass," rääkis Põhja prefektuuri kriminaalbüroo talituse juht Toomas Jervson.

"Teada on see, et nendest kolmest isikust, kes on kinni peetud, on üks meile teadaolevalt vähemalt 2013. aastast samalaadseid kuritegusid toime pannud erinevates riikides, on ka kinni peetud ja on ka vahi all viibinud," lisas ta.

Kriminaalasja raames teeb politsei koostööd oma Leedu ja Läti kolleegidega ning kontrollib nende meeste võimalikku seost teiste sarnaste kuritegudega.

Politsei kinnitusel on 40-aastast Leedu kodanikku alust kahtlustada veel ühes varguses. Mullu 2. detsembril varastati Rae vallas Kalevi teel asuvalt territooriumilt külmikpoolhaagis väärtusega 35 000 eurot. Kogutud andmed viitavad sellele, et haagis oli ära viidud Eestist Leetu sama veokiga, mis peeti kinni selle aasta 11. märtsil Eestis.

Kahtlustatavatel püsivat seost Eestiga ei ole ning 40-aastane Leedu kodanik on varem vähemalt kolmes välisriigis kriminaalkorras karistatud.

"Kahtlustus on esitatud kahele isikule ühe varguse toimepanemises ja ühele isikule, 40-aastasele Leedu kodanikule kahe varguse episoodi toimepanemises. Ja arvestades, et see kodanik on ka varem erinevates riikides kuritegusid toime pannud, sealhulgas varavastaseid kuritegusid, siis võib öelda küll, et tema puhul on tegu isikuga, kes pidevalt tegeleb kuritegeliku tegevusega," rääkis Põhja ringkonnaprokurör Deniss Medvedev.

Prokuratuuri taotlusel ja kohtu loal võeti mehed vahi alla.

Toimetaja: Marek Kuul, Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: