Anvelt lubas, et toetab päästjate palgatõusunõuet ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1520954640000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Siseminister Andres Anvelt kinnitas teisipäeval ligi 50 päästekomando esindaja ees, et toetab nende palgatõusunõuet ning küsib tuleva aasta riigieelarvest päästjate palgatõusuks ligi 9,5 miljonit eurot. Selle summaga oleks võimalik tõsta päästjate põhipalka 23,8 protsenti.

Siseminister läheb lähinädalail rahandus-ministeeriumisse päästjatele palgaraha juurde küsima, lubas Andres Anvelt teisipäeval päästjate esindajatega kohtudes. Palgatõusu eesmärk on tagada komandodes järelkasv pensionile minevatele päästjatele, sest seni on mitu uute töötajate värbamise konkurssi huvipuuduse tõttu luhtunud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Selle nimel lähen mina riigieelarve strateegia läbirääkimistele lähinädalate jooksul ja hakkan selle nimel tööle. See on prioriteet number üks," lubas Anvelt.

Minister nimetas seda "strateegiliseks palgatõusuks", mis on vajalik päästjate palgaolukorra muutmiseks.

Siseminister lubas päästjate esindajatega kohtudes viia päästja põhipalk järgmiseks aastaks 1000 euroni kuus. See on ikka veel paarsada eurot vähem kui Eesti keskmine. Palgatõusuks on tarvis juurde veidi alla 10 miljoni euro.

"Selle nimel lähen mina riigieelarve strateegia läbirääkimistele lähinädalate jooksul ja hakkan selle nimel tööle. See on prioriteet number üks," kinnitas Anvelt.

Siseministri argumentideks on, et Eesti päästjad saavad lähinaabritega võrreldes väiksemat palka ja keegi ei taha asuda töökohtadele, mis järgneva kolme-nelja aasta jooksul ametis vabanevad. Praegugi on päästeametis täitmata veidi alla poolesaja töökoha.

"Värbamisprobleem on tegelikult täna väga tõsine. Meil on komandosid, kus mitmed päästjate konkursid on luhtunud ja sinna pole mitmete konkursside ajal keegi kandideerinud," nentis päästeameti peadirektori asetäitja Kairi Rikko.

"Tegelikult üks keerulisemaid olukordi on Harjumaal. Üldiselt, see ei ole tingimata Tallinn. Kuna siin on võimalusi rohkem nii noorematele inimestele, kui ka täisjõus päästjatel, kes alustavad põhitöö kõrval muid töid ja lähevad ühel hetkel muu töö peale üle," rääkis Anvelt.

Päästjate ametiühing kavandab samal ajal üle Eesti aktsioone oma palgatõususoovi toetuseks. Ka kavatsevad päästjad tutvustada oma soove kõikidele erakondadele, et päästjate palgaküsimus oleks erakonnaülene teema.

Ametiühing otsustas hakata päästjatele õpetama, kuidas aktiivselt tõmmata avalikkuse ja poliitikute tähelepanu oma probleemidele. See on keerulisem kui teistel töötajatel, sest päästjatel puudub streikimise õigus.

"Ega ei oskagi hetkel täpselt öelda, mismoodi see mõjutamine toimima saab. Streikida me ei tohi. Ja samas me ei saa jätta ühelegi sündmusele reageerimata. Kui inimesed on hädas, me läheme neile appi," sõnas päästeameti Ida regiooni usaldusisik Aivar Lepp.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: