Jürisse võib kerkida India-Uganda ravimitehas ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Farmaatsiakontsern Bravo Pharma asutas Uganda valitsusega ühisettevõtte ravimite tootmiseks Aafrika turule. Kontserni india päritolu omanik elab Eestis ning ravimite tootmine on planeeritud Tallinna lähedale Jürisse. Ehkki tehase ehitamine on viibinud aasta, loodab ettevõtja sel aastal alustada ravimitootmist Eestis.

Aasta eest käis Tallinna külje all Jüris Uganda delegatsioon vaatamas tulevase ravimitehase asukohta. India kontsern Bravo Pharma pidi ehitama ühe ravimitehase Ugandasse ja teise siia, et toota geneerilisi ravimeid Aafrika turule. Tänaseks on tehas Ugandas valmis ning värskelt asutatud ühisettevõte, ütles Eestis elav Bravo Pharma omanik Rakesh Pandey "Aktuaalse kaamera" vahendusel.

"Asutasime ühisettevõtte, kuhu kuuluvad Bravo Healthcare ja NEC, Uganda kaitseministeeriumi ja tervishoiuministeeriumi üks allasutus. See on äriettevõte, milles kogu toodang hangitakse ja valmistatakse Eestis," ütles Pandey.

Eestisse planeeritud tehast pole veel ehitama hakatud, ehkki plaan oli kopp maasse lüüa juba aasta tagasi. Rakesh Pandey selgitab, et tehase projekti tuli kohandada Euroopa nõuete ja meie kliimatingimustega.

"Tehniliselt oli tarvis tehase projekti muuta ja sellepärast lükkus ehitus Eestis edasi. Arvatavasti saame selle projektiga valmis käesoleva aasta lõpuks," märkis ta.

Ettevõtja on saatnud kirju EAS-i, ravimiametisse ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, et läbi rääkida, kuidas loodav ravimitööstus saaks panustada Eesti tervishoiusüsteemi.

"Ettevõtjana pole ma saanud otsekontakti näiteks ravimiameti või ministeeriumiga, mis tegeleb investeeringutega. Nad vaikivad, on unisevõitu," sõnas Pandey.

Bravo Healthcare'i kaasomanik Riin ehin ütles, et Bravo grupi nimekirjas on 129 ravimit, mida nad on võimelised Eestis tootma. "Ja ka siin me tahaksime läbi rääkida sotsiaalministeeriumi ja haigekassaga, et aru saada, millised on need ravimid, mis viivad Eesti riigi eelarvest kõige rohkem raha välja. Mida me saaksime siin toota ja mis aitaks kokku hoida Eesti sotsiaalsüsteemi kulusid. Ja ka patsientide kulusid vähiravimitele ja maksaravimitele," rääkis Ehin.

Ettevõtluse arendamise sihtasutusest öeldi "Aktuaalsele kaamerale", et lähiajal saadakse Bravo Healthcare'i esindajatega kokku.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: