Uus Viimsi riigigümnaasium meelitab õppima ka Kadrioru ja Lasnamäe lapsi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Viimsi Gümnaasiumi direktor Karmen Paul veebruaris, kui koolimaja sai nurgakivi.
Viimsi Gümnaasiumi direktor Karmen Paul veebruaris, kui koolimaja sai nurgakivi. Autor/allikas: ERR

Sügisel Viimsis tööd alustav riigigümnaasium kutsub õppima ka Tallinna lapsi ning koolijuht Karmen Pauli sõnul ei eelistata ühtegi piirkonda, vaid võetakse õpilased vastu pingerea alusel.

Viimsi Gümnaasiumi hoone sai nurgakivi tänavu veebruaris ning sügisel alustatakse seal juba õppetööd. Avalduste vastuvõtt kooli 10. klassi algas 9. märtsil ja kestab kuni järgmise reedeni.

Paul rääkis ERR-ile, et vastu võetakse maksimaalselt 180 õpilast ja hetkel on avaldusi tulnud alla saja, kuid suur hulk tõotab lisanduda reedel, sest Viimsi Keskkooli põhikoolilõpetajad saavad siis teise trimestri tunnistuse.

Küsimusele, kas kool saab esimesel tegutsemisaastal oma klassikomplektid täidetud, vastas Paul, et tema mittetäitumist ei karda.

"Ma ei kahtle, et piirkonnas lapsi ei ole. Pigem on see küsimus valikutes, kus ollakse harjunud käima täna, millised on loodud sõprussidemed," lausus ta, lisades, et on ka väga kindla suunitlusega noori, kes tahavad mõnes konkreetses valdkonnas jätkata.

Praegu on juhi sõnul kooli eesmärk anda laiemalt märku, et tuleb uus kool ja uued võimalused. Näiteks on gümnaasium sotsiaalmeedias kutsunud Kadrioru elanikke üles Viimsisse õppima asuma, tuues välja, et buss number 1a sõidab Kadriorust Viimsisse ja tagasi tihti ning kiiresti. Samuti poleks kauge Viimsisse käia ka Pirita, Merivälja, aga ka Lasnamäe õpilastel ning Paul ütles, et Lasnamäelt ongi juba mitu kandidaati avalduse esitanud.

Teavitustööd õpilaste kutsumiseks teeb kool ka Instragrami ja Youtube'i vahendusel.

"Oleme hästi laiapõhjaliselt võtnud ette selle, et endast üldse märku anda - me ei eelista ühegi piirkonna või kooli last, tullakse pingerea alusel," selgitas Paul. "Gümnaasium pole ju elukohapõhine - Viimsi vallas on üldse väga palju lapsi, aga tegelikult on gümnasistil täna väga suur võimalus valida, ühest Tallinna otsast teise minna, pigem on see huvipõhine".

Õpetajate värbamine on läinud koolijuhi kinnitusel üsna hästi ja põhituumik on olemas, kuid praegu on puudu veel näiteks vene keele, matemaatika ja kehalise kasvatuse õpetaja ning ka spetsialiste, kes moodulina pakutavaid eri valdkondade põhiseid aineid õpetaks.

Uue gümnaasiumi 11. ja 12. klass on juba täidetud, sest sinna tulevad õpilased praegusest Viimsi Keskkoolist, mis sügisest jätkab põhikoolina. Seega lõpetab Viimsi Gümnaasiumi esimene lend juba järgmisel kevadel.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: