Riigikogu lükkas Vabaerakonna eelnõu volikogude töökorra muutmiseks tagasi ({{commentsTotal}})

Andres Herkel.
Andres Herkel. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu hääletas teisipäeval menetlusest välja Vabaerakonna eelnõu, mille kohaselt peaks kohalike volikogu komisjonide moodustamisel arvestama erakonna ja valimisliidu esindajate proportsiooni volikogus.

Ettepaneku eelnõu tagasi lükkamiseks tegi juhtivkomisjonina riigikogu põhiseaduskomisjon. Ettepanekut toetas 42 riigikogu liiget, vastu oli 33.

Vabaerakond tahtis seadusesse täiendust: "Erakonna või valimisliidu
nimekirja esindajad määratakse komisjonidesse erakonna või valimisliidu taotluste alusel ja kinnitatakse komisjoni esimehe esildusel.“

Vabaerakonna saadik Andres Herkel on öelnud, et kehtiva seaduse kohaselt kinnitab volikogu komisjonide koosseisu volikogu. "Komisjoni liikmete määramine toimub komisjoni esimehe poolt, kuid kehtivas seaduses ei ole täpsustatud, et mille alusel."

Opositsioonisaadikute kaasamisega komisjonide töösse on Herkeli sõnul probleeme lisaks Viimsile ja Narvale ka Kohtla-Järvel.

"Viimsi volikogu praeguse koosseisu komisjonide lihtliikmeteks on valitud üksnes võimuliidu esindajad ning opositsiooni jäänud erakondade ja valimisliidu ettepanekuid hääletusele ei ole pandudki," teatas teisipäeval Viimsi volikogusse kuuluv valimisliit Kogukondade Viimsi.

Ka valitsus otsustas Vabaerakondade eelnõud mitte toetada, leides, et riik ei peaks sekkuma kohalike omavalitsuste sisestruktuuride moodustamisse. "Ka Euroopa kohaliku omavalitsuse harta kohaselt võivad kohalikud võimuorganid oma sisemised juhtimisstruktuurid ise kindlaks määrata," viitas valitsus oma hinnangus.  

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: