Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Värska kaupmees alustas raskuste kiuste kauba kojuveo teenust

Maapoodide sulgemise taga pole mitte alkoholi aktsiisitõus, kuivõrd tõik et riik ei suuda kontrollida tekkinud odava alkoholi salakauba turgu, ütleb Värskas tegutsev maapoodnik. Uste sulgemise asemel plaanib ta aga hoopis lainemist, pakkudes toidukauba kohaleveo teenust, mis võimaldab kaubelda ka nendega, kes elavad kaugemal ääremaal.

"Meid mõjutab eelkõige see, et kontrollimatult toimub praegu alkoholi edasimüük. See on juba niimoodi ketistunud, et keegi ei kontrolli. Probleemiks on kontrollimatus," ütles kauplus Lemmik omanik Margus Karro.

Raskuste kiuste ei plaanigi aga Karro oma veerandsada aastat tegutsenud maapoe uksi sulgeda. Selle asemel on ta käivitanud teenuse ukselt-uksele.

"Võtsime tööle müügisekretäri, tööle palkame ka autojuht-klienditeenidaja, hetkel töötan ise seda sisse," sõnas ta.

Ukselt-uksele teenuse mõte on see, et kui memmel või taadil saab kapp tühjaks ja kõht ka tühjaks, siis selle asemel, et võtta Saatesest ette 17-kilomeetrine retk Värskasse, kus asuvad esimesed suuremad poed, saavad nad ajakirja abil esitada poodnikule tellimuse ja see tuuakse talle siis juba otse koju kätte.

"Kuna mina töötan siin maal raamatukogus ja ma pean iga päev kohapeal tööl olema, väga harva saan siit üldse välja, et ütleme kuus paar korda, et ma olen bussiniinmene, et põhimõttelislet on väga mugav, kui mulle tuuakse kaup koju ja ma käin nagu proua ridikül käes ja ei pea neid kilekotte ja suuri kotte tassima," lausus Saatse raamatukogu juhataja Linda Allas.

Poekülastaja Vello kiitis teenust ja märkis, et haige seljaga on see väga mugav.

Kogu ettevõtmisel on ka laiem sotsiaalne kandepind, sest nüüd saavad piltlikult öeldes poes käia ka need inimesed, kel autot pole ning kohalik maapood ammu suletud. Omad lootused on selle teenusega ka Setomaa valla sotsiaalosakonnal.

"Usun, et tulevikus võib see ka mõningal määral kergendada avahooldustöötaja tööd, kuid kindlasti leidub ka edaspidi selliseid kliente, kes vajavad toidu kojutoomisel või kaupluses käimisel avahooldustöötaja abi," rääkis Setomaa valla sotsiaalosakonna juhataja Merike Tein.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: