Fotod ja video: Eesti ja Taani kaitseväe parameedikud lihvisid koos oskusi ({{commentsTotal}})

Neljapäeval lõppes kaitseväe rühmaparameediku kursuse väljaõppelaager Piirsalu harjutusväljal, kus instruktoritena osalesid ka liitlaste lahingugruppi kuuluvad Taani meedikud.

Õppuse vastutava leitnant Jaana Ukkuri sõnul on nii Eesti kui Taani meedikute väljaõpe lahingusituatsioonis kannatanu abistamise osas suhteliselt sarnane ning mõlemad riigid lähtuvad oma tegevuses NATO vastavatest reeglitest.

"Eesti ja liitlaste vahel on juba varasemalt erinevates väljaõppeaspektides välja arenenud tugev koostöö, nüüd on astutud edasi järjekordne samm koostöö süvendamiseks meditsiiniväljaõppega tegelevate üksuste vahel,“ ütles leitnant Ukkur. 

Piirsalus harjutati kahe päeva jooksul erinevates taktikalistes olukordades abi andmist, nende hulgas triaaži tegemist, erinevaid varitsusi, lõhkeseadmetele sattumist nii masinatel kui jalgsi ning haavatute evakuatsiooni. Esmakordselt sellises formaadis toimunud ühisõppusel osales kokku ligi 60 Eesti ja Taani kaitseväelast. 

Kaitseväe parameedikuid õpetatakse välja Ämaris asuvas toetuse väejuhatuse tervisekeskuse meditsiini väljaõppekeskuses. Lisaks rühmaparameedikutele koolitatakse meditsiini väljaõppekeskuses kompaniiparameedikuid ja vanemparameedikud, samuti toimuvad seal missiooniüksuste meditsiinikursused. 

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: