Brittide uued passid trükib Prantsuse-Hollandi firma Gemalto ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Britte ärritab seik, et nende brexiti-järgsed passid valmivad Prantsusmaal. Euroopa Liidu ajal kehtinud veinipunased passid vahetatakse taas Briti klassikaliste sinikuldsete vastu. Konkursi passide valmistamiseks võitis aga Prantsuse-Hollandi ühisfirma Gemalto.

Seni on Ühendkuningriigi passe tootnud brittide enda firma De La Rue, mis muuhulgas trükkis omal ajal ka Eesti kroone. De La Rue peab silmakirjalikuks, et siniseid passe, mille taastulekust Briti poliitikud nii palju kõnelnud on, hakatakse tootma Prantsusmaal, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Me oleme suurim ja parim passitootja maailmas. Ma arvan, et see on veidi üllatav, et Suurbritannia valitsus ei toeta Suurbritannia tööstust," imestas De La Rue passitootmisosakonna tegevdirektor Martin Sutherland.

Ühendkuningriigi ministrid ütlevad, et muidugi olnuks parem, kui uued passid valmistaks Briti firmad, paraku kehtivad hankekonkurssidele kindlad tingimused ning neid tuleb järgida.

"Nagu ma juba ütlesin, kehtivad reeglid, mida tuleb järgida. Ma arvan, et see on tähtis, et neid reegleid järgitakse," sõnas Suurbritannia kultuuriminister Hancock.

De La Rue süüdistab Gemaltot hinna kunstlikus allalöömises. Uute passide trükkimine läheb maksma 490 miljonit naela.

Toimetaja: Aleksander KrjukovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: