IRL-i fraktsioon kasvas Pärnu volikogu suurimaks

Aare Arva
Aare Arva Autor/allikas: facebook.com/aare.arva

Varem konservatiivsesse rahvaerakonda (EKRE) kuulunud Aare Arva liitus Pärnu linnavolikogu Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) fraktsiooniga.

Nüüd on IRL-i fraktsioon Pärnu volikogus suurim ehk kümneliikmeline, järgneb Reformierakonna fraktsioon üheksa liikme ja valimisliit Pärnu Ühendab kaheksa liikmega.

EKRE heitis Aare Arva, kes oli Pärnu fraktsioonijuht, parteist välja veebruaris. EKRE Pärnumaa ringkonna esimees Helle Kullerkupp selgitas toona ERR-ile, et Arva läks vastuollu partei põhikirjaga, mis nõuab eetilist ja väärikat käitumist.

"Kui inimene juba selle punkti vastu eksib, kahjustab erakonna mainet, siis ei ole rohkem midagi rääkida," märkis Kullerkupp kuu aega tagasi.

Aare Arva sõnul otsustas ta IRL-i fraktsiooniga liituda, sest IRL on maailmavaateliselt talle kõige lähemal.

IRL-i kuuluv volikogu esimees Andres Metsoja ütles fraktsiooni laienemise peale, et teotahtelised inimesed on ikka oodatud liituma.

„Pärast seda, kui Aare EKRE-st välja visati, otsis ta võimalust reaalselt kogukonna arengusse panustada. Nii ta tee meie fraktsiooni leidiski. Kuna tegemist on ratsionaalselt mõtleva ja teotahtelise inimesega, ei saanud ka meil selle vastu midagi olla,“ lisas Metsoja.

Pärnu volikogu koalitsioon on pärast valimisi kasvanud kahe liikme võrra: jaanuaris liitus varem sotsiaaldemokraatide nimekirja kuulunud Kalev Kaljuste fraktsiooniga Pärnu Ühendab ja nüüd endine EKRE liige Aarne Arva liitus IRL-iga.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: