Moskva oblasti linna tabas prügimäe mürgipilv, 57 last vajas arstiabi ({{commentsTotal}})

Foto: TASS/Scanpix

Moskva oblastis Volokolamski linnas viidi haiglasse 57 mürgituse saanud last.

Lapsed said mürgituse prügi lagunemise käigus tekkinud gaasist, vahendasid venekeelne BBC ja ERR-i teleuudised.

Gaasipilv vajus linna peale kohalikult prügimäelt ning arstiabi vajasid ka mõned täiskasvanud.

Kohalikud võimud prügimäe sulgemist vajalikuks ei pea, ehkki märtsi alguses kuulutati seal seoses kõrge vesiniksulfiidi tasemega välja ajutine eriolukord.

Linnaelanikud on aga prügila sulgemist nõudnud vähemalt aasta ning äsjase juhtumi tõttu kogunes umbes paarsada inimest haigla juurde meelt avaldama.

Kui haigla juurde saabusid Moskva oblasti kuberner Andrei Vorobjov ja Volokolamski rajooni juht Jevgeni Gavrilov, rahvasumma viha aina kasvas.

Vedomosti andmetel olid inimesed kuberneri kohe ümber piiranud ja nõudnud prügila sulgemist, linnapea Gavrilovi vallandamist ning tagasiastumist. Kui kuberner pärast ajakirjanikele intervjuu andmist autosse taganes ja lahkuma hakkas, vihisesid sõiduki pihta lumepallid.

Meeleavaldajatega üritas suhelda ka Gavrilov ning temal läks veel hullemini, temalt nõuti juba kohe tagasiastumist ning vaidluse käigus sai ta ka rusikahoobi pea piirkonda.

Pärast miitingut liikus osa inimesi ka prügila juurde, kus leidis aset sõnelus korrakaitsjatega. Meeleavaldajad karjusid hüüdlauset "Me tahame hingata!" ning heitsid politseinikele ette, et viimased sama linna elanikena meeleavaldajatega ei liitu. 

Toimetaja: Laur ViirandHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: