Ööd on külmad, päevad toovad plusskraadid ({{commentsTotal}})

Foto: Peeter Liik

Lähipäevad tulevad üsna rahuliku ilmaga: ööd on korralikult miinustes, päevad valdavalt plussis.

Euroopa on praegu väga eriilmeline. Kaugel põhjas, Norras kimbutab elanikke lumelaviini oht, Euroopa kaguosas on jõudnud Türki Aafrikast suvine soojus ja mitte ainult.

Vahemerelt kirdesse liikunud madalrõhkkonna abiga on saabunud Aafrikast ka Sahara tolmu ja see on värvinud Musta mere ümbruse lumised mäed oranziks. Ootuspärane on ilm Lääne-Euroopas, kuhu Atlandilt saabunud niiske madalrõhkkond on toonud kevadise sooja. Meie ilma kujundab praegu Skandinaaviast kagu suunas laienev kuiv, aga külm kõrgrõhuala. Selgemal ja vaiksemal ööl oli meil öösel kohati külma ligi 16 kraadi, päevane päike tõstis õhutemperatuuri null kraadi ümbrusesse.

Neljapäeval jääb Eesti jätkuvalt Skandinaaviast üle Läänemere Venemaale kulgeva külma kõrgrõhuvööndi alla. Samal ajal liigub Barentsi merelt madalrõhkkond kagusse: toob öösel meie taevasse juurde pilvi ja kohati ka lumehelbeid. Homme päeval läheneb lõuna poolt madalrõhkkond: põhjustab tuule pöördumise itta ning veetaseme mõningase alanemise meie läänerannikul.

Eelolev öö on Eestis vähese ja vahelduva pilvisusega. Põhja-Eestis võib veidi lund sadada. Tuul on muutlik ja nõrk, enne südaööd ulatub põhjarannikul loodetuul 9 m/s. Õhutemperatuur langeb -5..-10, kohati võimalik et -15 kraadini.

Hommik on sajuta. Tuul on muutlik ja nõrk. Külma on kahest kraadist läänerannikul kümne kraadini idas-kagus. Päev tuleb päikesepaisteline ja kuiv. Tuul on muutlik ja nõrk, pärastlõunal ulatub Liivi lahe ümbruses kagu- ja idatuul 5-10 m/s. Õhutemperatuur tõuseb nullist nelja soojakraadini.

Reedel tõmbab kõrgrõhuala ennast veidi koomale ning Poolast Läänemere lõunaosa kohale liikuv madalrõhkkond võib tuua Lõuna-Eestisse veidi lumepilvi. Põhjas püsib ilm sajuta. Öösel on külma 5-10, kohati 15 kraadi, päevane õhutemperatuur tõuseb -1..+3 kraadini.

Laupäeval tugevneb taas kõrgrõhkkonna mõju: ilm on selge ja kuiv. Öö on sama külm kui eelnev, päev tuleb paari kraadi võrra soojem.

Pühapäeval ja esmaspäeval jääme Poolast üle Valgevene Venemaale liikuva madalrõhkkonna serva, kus külmemas õhumassis sajab lund ja lörtsi. Sajupilvi liigub kõige enam üle kagupoolse Eesti. Pühapäeva öösel on keskmiselt külma 5 kraadi, edaspidi pendeldab õhutemperatuur nulli ümber.

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: