Tallinna tänavatele kogunenud talvesodi koristamist segavad külmad ilmad ({{commentsTotal}})

Kuiv, kuid külm kevad on tekitanud Tallinnas olukorra, kus liikluses lendleb õhus palju tolmu, aga seda ei saa miinuskraadide tõttu ära pesta. Seepärast niisutatakse suurema liikluskoormusega tänavaid kuni sulani hoopis libedatõrje vahendiga.

Kui igal kevadel koristab Tallinna linn tänavatelt naastrehvidega lahtisõidetud asfaldi osakesi ligikaudu 5000 kuupmeetrit ehk 400 veoauto koorma jagu. Kui eelmine aasta hakkasid märtsi lõpus koristustööd juba lõppema, siis see aasta pole saanud töid õieti alustadagi.

"Suhteliselt kehv kevad, et ilm on külm ja pikka aega on olnud tänavad kaetud lumevaibaga ja rentslites esineb lund, mis ei võimalda täielikult kevadkoristust teostada," ütles "Aktuaalsele kaamerale" Tallinna Kommunaalameti juhataja asetäitja Tarmo Sulg.

Linnaõhu saastet jälgitakse pingsalt ja nii on näha, et päeviti on väikeste lendlevate osakeste näitajad väga erinevad. Olgu öeldud, et aasta-aastalt on näitajad pealinnas läinud paremaks.

"Autorehvide poolt üles tõstetud tolm, mida kevadisel perioodil kõige rohkem esineb, see tolm keerutatakse uuesti üles," selgitas Eesti Keskkonnauuringute Keskuse andmeanalüütik Marek Maasikmets.

Tänased näitajad on eilsest paremad seepärast, et tolmu lendlemist mõjutab ka tuulesuund. Tolmuga võitlemiseks pole tänavuse külma ilma tõttu linnal teha aga muud kui soomlaste eeskujul panna lumekoristusmasinad taas tänavatele sõitma, et siduda tolm niiskusega kokku.

"Kui on selline ilm nagu täna, kuiv, aga külm, siis käidavamatel tänavatel töödeldakse tänavarentsleid või käidavamaid piirkondi kloriidide lahustega, mis peaks natuke seda tolmude lendlemist vähendama," tõdes Tarmo Sulg.

Toimetaja: Indrek KuusHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: