Päästjad näitasid Purtses, mida läbi jää kukkumise korral teha ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Ida-Virumaal Purtses toimunud päästepäeval näitasid päästjad huvilistele, kuidas käituda läbi jää vette kukkudes. Vabatahtlikud said ka ise veehätta sattumist proovida.

Purtse vabatahtlike päästjate eestvedamisel kolmandat aastat toimunud päästepäev "Jää on tugevatele, nõrkadele on jää ohtlik" on iga aastaga muutunud populaarsemaks nii päästjate kui ka pealtvaatajate hulgas, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tallinnast kohale läinud Marit Viiding oli esimest korda külmast veest päästetav.

"On külm ja ei oska käituda, aga samas on kõik praegu ümberringi ohutu. See ongi kõige õigem koht õppida sellele reaktsiooni. Ega enne ei teagi, mida tunda, kui seal sees ei ole. Oleks nagu kosmoses ja ei kontrolli oma ümbrust, sest vesi on ümberringi," kirjeldas Viiding.

On asju, milleta jääle minna ei tasu. "Kui on jääle minek, kalastama või mida iganes tegema, siis on mõistlik võtta abivahendid kaasa. Jäänaasklid, mis aitavad hädast kindlasti välja, ja vile võib olla ka taskus, sellega on parem abi kutsuda, sest see kõlab kaugemale," rääkis vabatahtlik merepäästja Taavi Onton.

Kaasa tasub võtta ka päästevest, varuriided ja veekindlas kotis mobiiltelefon.

Uisapäisa ei tasu tegutseda ka inimesel, kes läheb jäähätta sattunule appi.

"Kui sa lähed kedagi päästma, siis kannatanule päris oma kätt ei tasu anda, sest võid olla sama hetkega ise ka sealsamas vees ja kannatanu. Selleks kasutatakse kas oma jopet, mingit kaigast või ükskõik millist nööriotsa, mida visata. Kuigi jah, kui inimene on üle kümne minuti jääaugus olnud, siis ta ise ei haara enam midagi," selgitas Purtse päästepäeva peakorraldaja Andrus Kütt.

Kuna ilmad muutuvad soojemaks ja jää rabedamaks, siis paluvad päästjad jääle minejatel enne kaaluda, kas on tingimata vaja sinna minna.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: