Kristiine linnaosavanem: initsiatiiv lasteaia külastamiseks oli mõlemapoolne ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kristiine linnaosavanem Jaanus Riibe lasteaialastele unejuttu lugemas.
Kristiine linnaosavanem Jaanus Riibe lasteaialastele unejuttu lugemas. Autor/allikas: Kristiine LOV

Kristiine linnaosas asuvas Tihase lasteaias mudilastele unejuttu lugemas käinud linnaosavanem Jaanus Riibe rõhutab, et tema külaskäik lasteasutusse oli mittepoliitiline ning initsiatiiv külastuseks oli tema sõnul mõlemapoolne. Haridusamet poliitiku külaskäigule hinnangut anda ei soovi.

Kristiine linnaosavalitsus teatas, et linnaosavanem Jaanus Riibe külastas esmaspäeval rahvusvahelise lasteraamatute päeva puhul samas linnaosas asuvat Tihase lasteaeda ja luges sealsetele mudilastele unejuttu.

ERR tundis huvi, kas initsiatiiv linnaosavanemaga kohtuda tuli lastelt endilt või linnaosavanemalt. Riibe vastas, et ta isiklikult seda kohtumist kokku ei leppinud, ent tema teada oli initsiatiiv mõlemapoolne.

"Ma arvan, et see oligi mõlemapoolne. Kuna meie töötajad teadsid, et selline päev on tulemas, siis nad suhtlesid Tihase lasteaiaga ja mõlemad osapooled olid nõus. Tegemist ei olnud ülelinnaosalise kampaaniaga, vaid piirdus ühe lasteaiaga. Meie soov ei olnud midagi muud kui propageerida lugemist, väärtustada eesti keelt ja juhtida sellele tähelepanu. Midagi halba me sellega teha ei soovinud," kommenteeris Riibe.

"Lugesin väikese lookese, see kestis mõned minutid, neli-viis minutit, sellega see ka piirdus. Käisin kahes vanemas rühmas, mõlemas lugesin raamatust ühe peatüki, mis kokku võttis 10-15 minutit," täiendas Riibe.

Linnaosavanem selgitas, et unejutuks kujunes ettelugemine seetõttu, et tema päevakavas sobis külaskäik just kell 13, mil lapsed olid veel ärkvel ja mil neile tavaliselt unejuttu enne lõunauinakut ette loetakse.

"Lapsed võtsid väga hästi vastu, kuulasid tähelepanelikult ja tegid lõpuks aplausi. Me ei soovinud kedagi häirida sellega ega soovinud midagi halba, kuna eile oli tõesti rahvusvaheline lasteraamatute päev. Tegemist oli linnaosavanema jaoks küll uudse olukorraga, kuid kuna selline tähtpäev eile oli, siis võtsin selle võimaluse vastu ja leidsin võimaluse lastele ette lugeda. Kuigi digiajastu on väga põnev, siis raamatud on samuti väga põnevad," põhjendas Riibe lastele ettelugemist.

"See ei olnud poliitikaga seotud, see oli lihtsalt rahvusvaheline lasteraamatute päev. Ka teised linnaosavanamad käivad regulaarselt lasteaedades erinevatel üritustel, seal toimuvad lastenäitused, etendused, kontserdid. See, et linnaosas juhtiv või töötav inimene külastab oma piirkonna lasteaeda, on täiesti tavapärane," hindas ta.

Jaanus Riibe valis etteloetavad palad Eesti autorite kogumikust "Pisike puu".

"Tagantjärele võin veel öelda seda, et ma olen saanud ka selle Tihase lasteaia lapsevanematelt positiivset tagasisidet, nad on öelnud, et see, et selline asi toimus, oli tore ja tõenäoliselt jätab lastele hea mälestuse. Siin ei ole poliitikaga seotud ega sellega kitsalt, et linnaosa juhib poliitik, vaid selle päeva enda sõnum on oluline," rõhutas Riibe.

Tallinna haridusamet jättis kommenteerimata, kas poliitikute külaskäigud lasteaedadesse või koolidesse on nende hinnangul õigustatud, vaid piirdus üksnes lühikese üldise kommentaariga: "Tallinna haridussüsteemis kehtib detsentraliseeritud juhtimise põhimõte. See tähendab, et iga lasteaia igapäevast tööd juhib ja korraldab direktor, kelle teha on muuseas ka otsused seoses külaliste kutsumise ja lubamisega lasteaeda," vastas ameti infojuht Leini Jürisaar.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: