Kaart: sügisest jätkab kaheksa gümnaasiumit põhikoolina, üks kool suletakse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Viimsi keskkoolist saab põhikool, sest tegevust alustab ka Viimsi riigigümnaasium.
Viimsi keskkoolist saab põhikool, sest tegevust alustab ka Viimsi riigigümnaasium. Autor/allikas: PM/Scanpix

Sügisest jätkab kaheksa Eesti gümnaasiumit põhikoolina, üks kool suletakse ja tegevust alustab kolm riigigümnaasiumit. Mitme põhikooliga liidetakse lasteaed.

Tänavu septembrist korraldatakse ümber 15 Eesti kooli töö, kui koolipidaja otsusel lõpetab tegevuse Haapsalu Nikolai Kool, mis liidetakse Haapsalu põhikooliga ja avatakse riigigümnaasiumid Viimsis, Raplas ja Paides ning rida koole jätkab gümnaasiumi asemel põhikoolina, selgub haridus- ja teadusministeeriumi (HTM) omavalitsustelt kogutud andmetest.

Nii muudetakse Juhan Liivi nimeline Alatskivi Keskkool gümnaasiumist põhikooliks; Paides muutuvad nii Paide Gümnaasium kui Paide Ühisgümnaasium põhikoolideks, neist esimene jätkab Paide Hammerbecki Põhikoolina, teine Paide Hillar Hanssoo Põhikoolina, kuivõrd Paidesse rajatakse riigigümnaasium; Tsirguliina Keskkool muudetakse gümnaasiumist põhikooliks; Rapla Vesiroosi Gümnaasium muudetakse põhikooliks, mis hakkab kandma Rapla Vesiroosi Kooli nime, jätkates põhikoolina ja teine Rapla keskkool, Rapla Ühisgümnaasium hakkab põhikoolina kandma Rapla Kesklinna Kooli nime, kuivõrd Raplasse rajatakse riigigümnaasium; Viimsi Keskkool muudetakse gümnaasiumist põhikooliks, kuivõrd Viimsisse rajatakse riigigümnaasium; Lüganuse Keskool muudetakse gümnaasiumist põhikooliks.

Alates 2019. aasta sügisest lõpetatakse gümnaasiumiosa tegevus järk-järguliselt ka Puka Keskkoolis, mis tegutseb seejärel põhikool-lasteaiana; samuti lõppeb järk-järguliselt Leisi Keskkooli töö, mis jätkab põhikoolina ja hakkab kandma Leisi Kooli nime.

Lisaks korraldatakse mitmed põhikoolid sellest sügisest ümber lasteaed-põhikoolideks. Meremäe kooliga liidetakse Obinitsa lasteaed ja kool jätkab lasteaed-põhikoolina; Tudulinna Põhikooliga liidetakse Tudulinna lasteaed ja kool jätkab lasteaed-põhikoolina; Eidapere Kooliga liidetakse Eidapere lasteaed Kukupai ning see jätkab lasteaed-põhikoolina; Turba Kooliga liidetakse Turba lasteaed ning see jätkab tegevust lasteaed-põhikoolina; Ambla Lasteaed-Põhikool liidetakse lasteaiaga ning see jätkab tegevust Ambla-Aravete Koolina; Risti Põhikooliga liidetakse Padise valla Lasteaia Harju-Risti majas tegutsevad rühmad ning kool jätkab lasteaed-põhikoolina.

Viis kuud enne järgmise kooliaasta algust ehk 1. aprilliks pidid koolipidajad seaduse kohaselt teatama HTM-ile oma ümberkorralduste kavad.

Kaart koolimuudatustega:

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: