Vastseliina päästekomando sai uue hoone ({{commentsTotal}})

Foto: ERR

Võrumaal avati reedel Vastseliina päästekomando uus hoone.

Kui varem oli Vastseliina päästjate käsutuses ahiküttega hoone, kus põrandapinda oli napilt üle saja ruutmeetri, siis uues hoones on pinda enam kui 700 ruutmeetrit ning igati kaasaegsed töötingimused, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Eelkõige on muutunud meil elamistingimused ja olme pool. Kui võrrelda praegust maja ja endist maja, siis tegu on nagu öö ja päevaga. Nüüd võib öelda, et läkski ainult 25 aastat mööda ja Vastseliinas on ka tänapäevased töötingimused olemas," rääkis Vastseliina päästekomando meeskonnavanem Reeno Sikk.

Üle miljoni euro maksma läinud hoone on esimene Riigi Kinnisvara AS-i poolt tehtud päästekomandode tüüphoone, mille eeskujul plaanitakse tulevikus rajada teisigi päästekomandode hooneid üle Eesti.

"See on nüüd spetsiaalselt tõesti projekteeritud arvestades kõiki meie teenistuslikke vajadusi, kõiki neid ennetustöö nõudmisi ja võimalusi, mida me loodame komandode kaudu kogukondadele ja kohalike omavalitsustele pakkuda. Siin on loodud head tehnika hoidmise tingimused ning ka meestele parimad olme- ja töötingimused," kirjeldas päästeameti peadirektori asetäitja Kairi Rikko.

"Küll on aga veel väga palju komandosid, mis vajavad renoveerimist või uute hoonete ehitamist. Alates 2020 me peaksime saama uue komando Pärnu linna, samuti Sillamäe ja väike Kihnu saab omale uue päästehoone ja tulemas on neid veel," lisas ta.

Toimetaja: Merili NaelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: